Jak zmienić numer telefonu w Apple ID?

Jak zmienić numer telefonu w Apple ID?

Kiedy zdecydujemy się na konfigurację urządzenia Apple, mamy możliwość zalogowania się za pośrednictwem istniejącego konta Apple ID lub utworzyć nowe- w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Często decydujemy się na zmianę numeru telefonu w Apple ID, jednak w praktyce może okazać się to nieco problematyczne. Jak zmienić numer telefonu na stronie konta Apple ID? Jak zmienić numer na iPhone lub iPod? Czego potrzebujemy do logowania się za pośrednictwem numeru telefonu? Jak zapewnić i zmaksymalizować bezpieczeństwo swojego konta Apple ID? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jak zmienić numer telefonu na stronie konta Apple ID?

Część osób zastanawia się, w jaki sposób szybko i skutecznie zmienić numer telefonu. Wbrew pozorom nie jest to trudna czynność, wymaga jednak skupienia i odpowiedniego zaangażowania. W zależności od tego, w jakim regionie się znajdujemy, a także od sposobu, w jaki sposób zostało utworzone konto Apple ID, zmiana numeru telefonu wygląda nieco inaczej. Na szczęście w kilku krokach jesteśmy w stanie zmienić swój identyfikator na całkiem inny numer telefonu. Co ciekawe – nie musimy tego robić jedynie za pośrednictwem strony, bowiem wykorzystać możemy również iPhone’a. W pierwszej kolejności zajmiemy się jednak stroną konta Apple ID. Na początku powinniśmy wylogować się z każdej usługi i z każdego urządzenia, które może korzystać z konta. Następnie odwiedzamy stronę appleid.apple.com i logujemy się używając odpowiednich danych. Teraz musimy znaleźć sekcję “Konto”, a następnie kliknąć “Opcje”. W dalszej kolejności wybieramy opcję “Zmień Apple ID”, która znajduje się w polu Apple ID. Jak już uda nam się wprowadzić nowy numer telefonu, który to będzie służył nam od teraz jako identyfikator Apple ID, na wcześniej wspomniany numer otrzymamy kod weryfikacyjny, który musi zostać wprowadzony w odpowiednich polach. Teraz pozostaje nam się zalogować do wszystkich usług Apple za pośrednictwem zmienionego już Apple ID. W razie jakichkolwiek problemów możemy odwiedzić MacBook serwis- pracownicy z pewnością rozwieją nasze wątpliwości.

Jak zmienić numer na iPhone i iPod?

Skoro umiemy już zmienić numer telefonu na stronie, warto dowiedzieć się, jak zrobić to z poziomu urządzenia. Podobnie jak w poprzednim przypadku- na początku musimy wylogować się ze wszystkich usług i urządzeń Apple, które mogą być powiązane z kontem Apple ID. Oczywiście wyjątkiem w tym przypadku jest urządzenie, z którego korzystamy aktualnie. Następnie stukamy w “Ustawienia”, klikamy swoje imię i nazwisko. Teraz kolejno “Nazwisko, numery telefonu, e-mail”. Obok pozycji “Informacje kontaktowe” wybieramy “Edytuj”, a następnie “Usuń”. Gdy pojawi się następne okienko, naciskamy “Dalej” i postępujemy zgodnie ze wskazówkami, które wyświetlają się na ekranie. Kiedy już wprowadzimy nowy numer telefonu, podobnie jak wcześniej dostaniemy kod weryfikacyjny. Musimy go przepisać w odpowiednie pole i zaakceptować. To właściwie tyle, proces zmiany numeru za pośrednictwem urządzenia został zakończony. teraz pozostaje nam zalogować się do wszystkich usług korzystając z nowego identyfikatora. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że w przypadku, gdy numer telefonu był już wcześniej powiązany z kontem Apple ID, wówczas nie ma konieczności ponownej weryfikacji. Jak jednak postępować, kiedy nie otrzymujemy kodu? Istnieje prawdopodobieństwo, że zaufany numer automatycznie weryfikuje się w tle. Jeśli sprawia nam to problem, możemy odwiedzić Apple autoryzowany serwis.

Polecamy uwadze:

Czego potrzebujemy do logowania się za pośrednictwem numeru telefonu?

Chcesz zalogować się za pośrednictwem numeru telefonu? Aby było to możliwe, potrzebujemy komputera Mac, który posiada system MacOS High Sierra lub nowszy. Alternatywnie może to być telefon iPhone, iPod Touch, iPad w systemie iOS 11 lub nowszym. Kolejną możliwością jest urządzenie Apple TV. Zalogować możemy się także za pomocą zegarka Apple Watch, który posiada system operacyjny WatchOS 4 lub nowszy. Co ciekawe, możemy także zalogować się na urządzeniach innych firm, a nawet bezpośrednio na stronie iCloud.com, Apple.com czy też na innych witrynach należących do strony Apple.

Jak zapewnić bezpieczeństwo swojego konta Apple ID?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że maksymalizacja bezpieczeństwa naszego konta Apple ID jest bardzo ważna. Nie chcielibyśmy bowiem, aby nasze konto zostało wykradzione. W końcu jest tam dużą ilość danych osobowych, które zostały z nami powiązane. Warto pamiętać o tym, że wymagania co do zabezpieczeń konta mogą się od siebie różnić. Przykładowo w przypadku urządzeń firmy Apple zdecydowanie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z dwupoziomowego uwierzytelniania. Co ciekawe, istnieją nawet przypadki, gdy wyświetli nam się monit, który informuje o sprawdzeniu czy też uaktualnieniu zabezpieczeń w przypadku ponownego logowania na sprzęcie Apple. Więcej informacji w ramach bezpieczeństwu zapewnia naprawa Apple Szczecin.