Smartfon Apple iPhone 12 mini 64GB Czarny 5G

Smartfon Apple iPhone 12 mini 64GB Czarny 5G

W obecnych czasach istnieje trend minimalizmu, szczególnie widocznego w technologii. Dlaczego tak jest? Pragniemy przede wszystkim funkcjonalności od urządzeń, które będą niewielkie, a tym samym dostępne dla nas w każdym momencie. Idealnym tutaj przykładem są telefony komórkowe. Mieszczą się one w kieszeni od spodni, a posiadają tysiące usprawnień. Podobna sytuacja występuje obecnie z laptopami, które swoich niedalekich krewnych, jakimi są komputer stacjonarne, powoli wypierają z rynku. Kto bowiem pragnie ogromnego pudła, które jest bardzo ciężkie w transporcie, gdy zamiast tego, w podobnej cenie, dostać możemy dużo mniejsze urządzenie o zbliżonej wydajności i specyfikacji? Wróćmy jednak do głównego tematu, jakim są smartfony. Jak się bowiem okazuje, kompaktowych telefonów wcale nie ma tak dużo. Mówimy tutaj o rozmiarze poniżej 6 cali, który dawniej dominował, natomiast dziś należy do rzadkości. Co wpłynęło na fakt, że konsumenci nie potrzebują jeszcze mniejszych telefonów komórkowych niżeli te, do których dostęp dziś już mają?

Mniejszy nie oznacza lepszy

Mimo iż technologia obecnie pozwala na zawieranie wiele komponentów o mikroskopijnych rozmiarach nie zawsze możliwe jest stworzenie urządzenia z wszystkimi potrzebnymi funkcjami. Z tego też chociażby powodu komputery stacjonarne dalej wybierane są priorytetowo przez graczy, gdyż gwarantują większą wydajność, a tym samym bardziej satysfakcjonujące doznania w produkcjach cyfrowych. W telefonach komórkowych dochodzi do podobnej sytuacji. Większy smartfon będzie w stanie zaoferować więcej możliwości od małego, kompaktowego urządzenia. Tendencja taka utrzymywała się od lat, kiedy to rozmiary telefonów komórkowych powoli zwiększały się, by dojść do momentu osiągnięcia rozmiaru niecałych 7 cali. Doszło wtedy do pewnej rozterki, czy przypadkiem to nie jest już tablet? Tak więc od jakiegoś czasu obserwuje się produkowanie urządzeń przenośnych o optymalnym rozmiarze 6,5 cala, który pasuje większości osób. Pojawiły się jednak głosy ludzi, którzy pragnęli przywrócenia dawnych czasów, kiedy to smartfon można było w pełni obsłużyć jedną, niezbyt dużą ręką. Naprzeciw temu problemowi wyszło Apple, które całkiem niedawno zaprezentowało najnowszy model IPhone’a. Czym on się wyróżnia na tyle innych telefonów komórkowych?

Kompakt o dobrej specyfikacji

Apple postanowiło stworzyć model iPhone 12 mini, który użytkownikowi pozwala powrócić do starych, dobrych czasów niewielkich urządzeń. Smartfon ten bowiem posiada ekran o zaskakującej wielkości 5,4 cala, czego bardzo dawno nie było. Swego rodzaju innowacja pozwoliła na dotarcie do osób poszukujących telefonu niewielkiego. Czy jednak wspomniany iPhone nie posiadałby tym samym słabszej specyfikacji? Jak się okazuje, nie! Posiada on bowiem te same lub bardzo podobne komponenty do reszty modeli z 12 serii od Apple, dzięki czemu sprawuje się zbliżenie do nich. W specyfikacji jego znajdziemy między innymi najszybszy proces A14 Bionic, który stanowiąc serce całego urządzenia zapewni najwyższą wydajność. Co więcej, został on zoptymalizowany pod kątem zużycia baterii, by mimo niewielkiego ogniwa o pojemności 2277 mAh pozwoli na jej długą żywotność. Smartfon Apple iPhone 12 mini naładujemy jednak również szybko dzięki zastosowaniu najnowszej technologii MagSafe. Jeśli więc wiadomym jest fakt, iż o baterie martwić się nie trzeba, można przejść do innych istotnych kwestii. Na pokładzie znajdziemy 64GB pamięci wbudowanej o 4GB szybkiej pamięci RAM. Prócz więc szybkiego działania, mamy pewność, że w telefonie będzie wystarczająco miejsca na nasze dane. Współcześnie szczególnie ważny aspekt ich ochrony, a najnowszy system IOS w wersji 14 z pewnością o to zadba. Mimo niewielkiego rozmiaru, iPhone 12 mini posiada taki sam zestaw aparatów jak inne z serii. Będziemy więc mogli także i nim wykonać najwyższej jakości zdjęcia oraz filmy. Jego obudowa natomiast została wykonana z solidnego metalu w kolorze czarnym, który jest współcześnie modny i elegancki. Jak jednak sprawa wygląda z łącznością? Model posiada moduł 5G, dzięki któremu zyskamy najwyższą prędkość Internetu!

Czy iPhone 12 mini sprawdzi się dla każdego?

Telefon wyróżnia się przede wszystkim niewielkim rozmiarem, który dla osób o większych rękach może być bardzo kłopotliwy. Niewygodne korzystanie z klawiatury to pierwszy problem, jaki pojawia się podczas korzystania z kompaktowego smartfona. Przypadkowe naciskanie liter to główna zmora osób posiadających zbyt mały telefon. Osoby dalekowzroczne także mogą posiadać różne niedogodności związane z użytkowaniem iPhone 12 mini. Mały ekran bowiem jest wymagający dla oczu i bardzo szybko może je przemęczać. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, czy taki kompakt sprawdzi się w naszych rękach, warto jest przetestować go. Możemy to zrobić w wielu sklepach z elektroniką czy też centrach testów obecnych chociażby w Warszawie. Cena bowiem najnowszego iPhone 12 do najniższych nie należy, stąd warto jest najpierw przemyśleć taki wydatek, by potem nie żałować.