Jak samemu zrobić spodnie ciążowe?

Jak samemu zrobić spodnie ciążowe?

Ciąża to cudowny, ale krótki czas. Zmiana całej garderoby w ciągu kilku miesięcy to kosztowny biznes, więc istnieje naturalna chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Warto dowiedzieć się, jak zmienić zwykłe spodnie dżinsowe w dżinsy ciążowe? Brakujący kawałek materiału zostanie zastąpiony elastyczną dzianinową wkładką pod rosnącym brzuszkiem. Nie jest to trudne do wykonania a osiągnie się zadowolenie z wykonania takiego zadania w tym wyjątkowym dla siebie okresie.

Jak zmienić zwykłe spodnie dżinsowe w ciążowe?

Jak samemu zrobić spodnie ciążowe?Wiele kobiet poszukuje odpowiedzi na pytanie jak samemu zrobić spodnie ciążowe? Większość z nich uwielbia dżinsy, warto, więc właśnie takie spodnie przerobić i dopasować do brzuszka ciążowego. To wytrzymały i efektowny materiał który chętnie podda się metamorfozie. Aby to wykonać, potrzebujemy starych spodni dżinsowych, kawałka grubej elastycznej dzianiny o długości około 50 centymetrów i szerokości tkaniny 150 centymetrów, nożyczek, nici, maszyny do szycia i odrobiny cierpliwości. Można kupić dzianinę lub użyć do tych celów starej, niepotrzebnej koszulki. Lepiej nie oszczędzać na tym i kupić materiał, ponieważ komfort noszenia będzie zależał od elastyczności tej wkładki, a to, jest bardzo ważne. Bierzemy, więc dżinsy, zaznaczamy nadmiar kredą na tkaninie – część, która przestała zbiegać się na brzuchu i odcinamy od tyłu wzdłuż linii karczka dżinsowego, od przodu – półkolem. Nie można zapominać, aby zostawić 1 cm kieszonki. Zamek błyskawiczny należy całkowicie odciąć i ostrożnie zszyć rozporek. Wszystko, co przeszkadza w uzyskaniu równego cięcia, jest starannie usuwane.

Jak uszyć wkładkę do spodni?

Bierzemy kawałek dzianiny, składamy go na pół. Przymierzanie i robienie bocznego szwu. Ten sam szew musi być obrobiony na overlocku, a jeśli go tam nie ma, to na maszynie do szycia wykonujemy szew zygzakowaty. Następnie trzeba ręcznie zszyć dzianinową wstawkę do kroju dżinsów. Przymierzyć. Jeśli wynik odpowiada, szyjemy i przetwarzamy szew na maszynie do szycia. Dżinsowe spodnie ciążowe są gotowe. Podobnie można przerobić nie tylko dżinsy, ale także wszelkie spodnie i spódnice wykonane z grubej, słabo rozciągliwej tkaniny. Inną ciekawą i prostą opcją jest wykonanie ogrodniczek (kombinezonu) ze zwykłych spodni dżinsowych. Nie jest to tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Jak przerobić spodnie dżinsowe na wygodne spodnie ciążowe – ogrodniczki?

Będziemy potrzebować starych dżinsów, nici, nożyczek, kawałka elastycznej dzianiny o długości 15 centymetrów, kawałka grubej tkaniny, można wziąć drelich (na przednią wkładkę i ramiączka). Jeszcze dwa guziki, szeroka elastyczna taśma (elastyczna) o długości równej obwodowi talii + 2 centymetry na naddatek na szew. Najpierw przygotujemy produkt do dalszej obróbki. Odcinamy pasek dżinsów, otwieramy boczne szwy na głębokość 10-12 centymetrów. Z dzianiny wycinamy dwa trójkąty o bokach 12 centymetrów i podstawie 10 centymetrów. Wymiary są przybliżone, można wykonać odpowiednio głębsze nacięcia i trójkąty na wkładki, w tym przypadku również powinny być dłuższe wzdłuż boków. Rozwiązuje się to przez dopasowanie.

Nie należy zapominać o uwzględnieniu 1-1,5 centymetra. Powstałe detale szyjemy w dżinsach z boku. Na przednią stronę spodni nakładamy elastyczną taśmę wszytą wcześniej na około, szyjemy cofając się o 1 centymetr od brzegu. Odwracamy, szyjemy od drugiej strony, aby zamknąć krój spodni ciążowych z uwzględnieniem szwu gumki. Mamy, więc dżinsy z bocznymi elastycznymi wstawkami i gumką zamiast paska. Można na tym poprzestać.

Ale pójdziemy dalej. Z gęstej tkaniny wycinamy trapez o podstawie 35 centymetrów (plus 2 centymetry na dodatki z każdej strony), górna część trapezu powinna mieć 18 cm, boki – po 30 centymetrów. Łączymy górę i dół przyszłego trapezu za pomocą linijki, rysujemy kredą linie na tkaninie. Trzeba wyciąć ten element. To będzie przód naszych ogrodniczek. Odwracamy górną część i boczne części trapezu, dolną część obszywamy overlockiem lub zygzakiem. Przyszyć do przodu spodni ciążowych.

Wycinanie tyłu ogrodniczek

Aby to zrobić, należy narysować kolejny trapez bezpośrednio na tkaninie kredą o podstawie 18 centymetrów, boki mają po 27 centymetrów, a górna strona ma 8 centymetrów. Nie zapominać o naddatkach 2 cm z każdej strony trapezu. Składamy go i szyjemy tak samo jak przód spodni, przyszywamy z tyłu do elastycznej talii naszych dżinsów. Pozostaje zrobić paski naszych spodni ciążowych. Aby to zrobić, wycinamy dwa paski materiału o szerokości 6 centymetrów lub wymaganej długości, która jest określana podczas przymierzania.

Na przykład przy wysokości 164 centymetrów paski mają 42 centymetry długości. Składamy każdą część na pół przednią stroną do wewnątrz, szyjemy boczne nacięcia na maszynie do szycia i jeden z krótszych kawałków, odwracamy. Robimy dziurkę z jednego końca, zszywamy starannie drugi koniec pasków z tyłu spodni. Pozostaje przyszyć guziki. Nasze spodnie ciążowe są gotowe. Przednią górę można ozdobić małą kieszonką, haftem lub aplikacją. Wtedy będą nie tylko wygodne, ale także nabiorą indywidualnego designu.