Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Chcesz w niedalekiej przyszłości zdecydować się na pracowników z Ukrainy? Dlaczego to dobra opcja? Co przekonuje ludzi do podejmowania tych kroków? Dlaczego nie warto szukać na własną rękę? Co będzie tutaj o wiele lepszą alternatywą? Poznaj wszystkie najważniejsze fakty na temat tego zagadnienia.

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Jest wiele argumentów, które przekonują ludzi do tego, by w ostatecznym rozrachunku postawić właśnie na ludzi z Ukrainy. Nie da się ukryć, że w Polsce panują braki kadrowe. Szczególnie w pewnych branżach. Jest wielu naszych rodaków, którzy wolą pracować poza granicami naszego kraju. W końcu tam mogą liczyć na znacznie bardziej atrakcyjne stawki itd. W ten sposób na terenie Polski pojawia się problem. Zaczyna bowiem brakować rąk do pracy. Ukraińcy https://apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy/ chętnie zaś przyjeżdżają do naszego kraju. Nie da się ukryć, że sytuacja polityczna na terenie tamtego państwa nie jest do pozazdroszczenia. Dla wielu Ukraińców życie w Polsce to szansa na to, by można było w końcu normalnie funkcjonować. Z tego względu osoby ze wschodu często mają zdecydowanie mniejsze wymagania odnośnie finansów. Dla pracodawców to zaś bardzo ważna wiadomość. W końcu mogą zaoszczędzić na zatrudnieniu osób z Ukrainy.

Co więcej, jest coraz więcej chętnych, którzy nie tylko podejmują się prac fizycznych. W Polsce jest chociażby sporo lekarzy właśnie ze Wschodu itd. Innymi słowy, osoby zainteresowane pracownikami z Ukrainy mogą przebierać w ofercie. Chęć podjęcia zatrudniania deklarują bowiem nie tylko pracownicy fizyczni, ale tak samo ludzie po studiach itd. Warto wspomnieć o bardzo ważnej kwestii. Ukraińcy są bardzo pracowici. Osoby, które przyjeżdżają do Polski chcą tutaj pracować jak najdłużej. Niektórzy mają w planach osiedlenie się na stałe. Inni zaś chcą zarobić jak najwięcej, by potem łatwiej im się żyło już na terenie Ukrainy. Motywacji i zaangażowania zatem nikomu nie brakuje. Są to profesjonalni pracownicy, którzy dokładnie podchodzą do powierzanych im na co dzień zadań.

Czy warto działać w 100% samodzielnie?

pracownik-z-ukrainyOczywiście, jest taka właśnie możliwość. Kłopot jednak polega na tym, że ta forma szukania pracowników z Ukrainy nie jest do końca polecana. Dlaczego? Tylko pozornie może wydawać się, że jest to prosta sprawa. A tak naprawdę warto posiadać odpowiednie umiejętności nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Co jeszcze jest kluczowe? Liczy się nie tylko wiedza odnośnie samego rekrutowania, ale także znajomość wschodniego rynku. Zazwyczaj osoby, które chcą samodzielnie zatrudnić pracownika ze Wschodu uważają, że to dobry pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy. W praktyce jest jednak… zupełnie na odwrót. Bez posiadania odpowiednich umiejętności traci się nie tylko czas, ale tak samo sporo pieniędzy.

Jest także duże ryzyko, że wybrana osoba nie będzie do końca pasowała do wykonywania określonych zadań – na terenie Twojej firmy lub przedsiębiorstwa. A to jeszcze nie wszystko. Wszak musisz nie tylko znaleźć pracowników, ale także zatrudnić ich zgodnie z polskim prawem. Dla wielu osób, które na co dzień nie zajmują się tym zagadnieniem, może to być trudność nie do przeskoczenia. Nie da się bowiem ukryć, że ze wszystkim wiąże się np. bardzo duża liczba formalności do załatwienia. Samodzielne działania nie są zatem do końca dobrym wyjściem. A szczególnie dla osób, które kompletnie nie mają doświadczenia w tym aspekcie…

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne agencje pracy?

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?
Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Zdecydowanie lepszym wyborem jest postawienie na profesjonalne agencje pracy. Takich na szczęście nie brakuje. Warto jednak, mimo wszystko, dokładnie sprawdzić konkretne podmioty. Musisz m.in. zweryfikować doświadczenie danej firmy. Tak samo, jak opinie na temat konkretnej agencji pracy – zajmującej się na co dzień szukaniem pracowników z Ukrainy… Dlaczego taki podmiot to będzie dobry wybór? Profesjonalna agencja pracy ma staż na rynku i zna realia tej branży. Fachowcy wiedzą, jakie kroki podejmować, by znaleźć odpowiednich pracowników.

Mają liczne kontakty, co także nie jest tutaj bez znaczenia. Oferują zainteresowanym firmom tylko i wyłącznie takie osoby, które mogą legalnie podjąć zatrudnienie. Dodatkowo eksperci pomagają z dalszymi formalnościami. Dotyczącymi m.in. zarejestrowania oraz podpisania umowy itd. Nowoczesna agencja pracy https://apsprofit.pl/pracownicy-z-ukrainy-bialystok/ jest szczególnie polecana firmom, które chcą zdecydować się na zatrudnienie wielu pracowników zza naszej wschodniej granicy. A może chcesz mieć w zespole kogoś z bardzo wysokimi kwalifikacjami? Takie osoby także coraz częściej pracują w Polsce. W takim razie tym bardziej warto zdecydować się na profesjonalne agencje pracy. Fachowcy wiedzą bowiem, jak sprawdzić danego kandydata. Nie tylko pod kątem samego CV, ale także np. cech charakteru, które są niezbędne do pracy na danym stanowisku… Współpraca z agencjami pracy to m.in. oszczędność czasu oraz tak samo pieniędzy. Istnieje też o wiele mniejsze ryzyko, że nie będziesz zadowolony z danego pracownika. Poza tym wszystko będzie odbywało się w 100% legalnie.