Unitek CZYTNIK KART PAMIĘCI ALL-IN-ONE USB 3.0; Y-9313- jakie parametry mają znaczenie?

Unitek CZYTNIK KART PAMIĘCI ALL-IN-ONE USB 3.0; Y-9313- jakie parametry mają znaczenie?

Nie da się ukryć, że na rynku znaleźć można wiele różnych urządzeń elektronicznych, które są w stanie zapisywać dane na kartach pamięci. Niekiedy chcielibyśmy odczytać z nich dane, co często może okazać się dość problematyczne. Wykorzystanie kabla to metoda dość czasochłonna i nie zawsze skuteczna, dlatego lepiej zainwestować w czytnik kart pamięci. Co powinniśmy wiedzieć na temat czytnika kart pamięci Unitek? Jakie rodzaje kart pamięci możemy wyróżnić? Na jaki czytnik kart pamięci warto się zdecydować- wewnętrzny czy zewnętrzny? Na jakie parametry warto zwracać uwagę wybierając czytnik kart pamięci? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Podstawowe informacje na temat czytnika kart pamięci Unitek

Z pewnością dość chętnie kupowany jest czytnik kart pamięci Unitek Y-9313. Jest on dość uniwersalny, jednocześnie posiada upragniony przez wielu interfejs USB 3.O. Doskonale nadaje się on dla tych wszystkich użytkowników, którzy oczekują stosunkowo szybkiego transferu danych. Czytnik kart pamięci Unitek Y-9313 nie posiada żadnego dodatkowego zasilania, co z pewnością jest godne podkreślenia. Możliwe jest zasilanie z portu USB. Dodatkowo nie ma problemów jeśli chodzi o obsługiwanie kart SDXC, których pojemność wynosi niekiedy 2 TB. Czytnik kart pamięci Unitek Y-9313 wyróżnia się spośród pozostałych tym, że nie wymaga posiadania specjalnego adaptera dla kart micro SD. Obudowa tego urządzenia jest dość solidna, bowiem wykonana jest z aluminium w srebrnym kolorze. Nie w sposób nie wspomnieć o zintegrowanym przewodzie USB, którego długość oscyluje w granicach 15 cm. Mówiąc o czytniku kart pamięci Unitek Y-9313 nie w sposób nie wspomnieć o głównych funkcjach. Maksymalny transfer wynosi 5 Gbps. Urządzenie jest wstecznie kompatybilne z USB 2.O, a także USB 1.1. Nie ma konieczności posiadania adaptera dla kart micro SD. Ciekawym rozwiązaniem jest Got Swamp, a także Plug & Play.

Jakie rodzaje kart pamięci możemy wyróżnić?

Skoro wiemy już co nieco na temat czytnika kart pamięci Unitek Y-9313, warto poświęcić chwilę na to, jakie rodzaje kart możemy wyróżnić. Nie wliczając wspomnianych laptopów czy też komputerów, tego typu rozwiązania możemy znaleźć w wielu urządzeniach. Wśród nich warto wyróżnić drukarki (możliwość bezpośredniego drukowania zdjęć), telefony i tablety (zapisywanie, odczytywanie i przechowywanie różnorodnych plików multimedialnych), a także aparaty i kamery (zapisywanie zdjęć i filmów, późniejsze oglądanie plików na ekranie LCD urządzenia). Istnieje kilka rodzajów kart, które różnią się takimi aspektami, jak chociażby rozmiarami, kształtem, standardem czy też parametrami technicznymi. Na dzień dzisiejszy największą popularnością cieszą się następujące karty pamięci: SD, Mini SD, Micro SDHC, Micro SDXC, MMC, Micro SD, SDHC, Mini SDHC, Memory Stick, Memory Stick Pro, Pro Duo i Micro. W praktyce to jedynie kilka przykładów, bowiem wyróżnić moglibyśmy znacznie więcej urządzeń.

Na jaki czytnik kart pamięci warto się zdecydować- wewnętrzny czy zewnętrzny?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie urządzenia posiadają własne czytniki. W takich przypadkach obowiązkowe okaże się zakupienie specjalnego urządzenie. Może to być czytnik wewnętrzny lub zewnętrzny. Ten pierwszy montowany jest, jak sama nazwa wskazuje, na wewnątrz urządzenia. Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać kompatybilność. Ostatnimi czasy popularnością cieszą się egzemplarze montowane w kieszeni 3,5 cala. Wbrew pozorom tego typu urządzenia są bardzo rozbudowane, a ich prędkość transmisji danych jest dość wysoka. Jeśli chodzi o czytniki zewnętrzne- są znacznie bardziej uniwersalne. Istnieją ich dwa rodzaje- all-in-one, a także modele dedykowane. Pierwsze z nich są w stanie obsłużyć nawet kilkadziesiąt rodzajów kart pamięci. Jest to świetnie rozwiązanie, jeśli posiadamy urządzenia, które wyprodukowane zostały przez różnorodnych producentów.

Na jakie parametry warto zwracać uwagę wybierając czytnik kart pamięci?

Podczas wyboru czytnika kart pamięci, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które wbrew pozorom mogą mieć ogromne znaczenie. Przykładowo ważna jest kwestia prędkości odczytu, która zależna jest od tego, z jakim rodzajem karty pamięci mamy do czynienia, a także z jakim rodzajem złącza mamy do czynienia. Nie bez znaczenia jest kwestia interfejsu. Godne uwagi są modele, które obsługują łączność Wi-Fi. Niezmiernie istotne jest to, jakie karty pamięci są obsługiwane przez dany czytnik. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy zdecydować się na dedykowany model lub na urządzenie uniwersalne- to drugie rozwiązanie jest nieco korzystniejsze z punktu widzenia użytkownika. Ostatnim parametrem niezwiązanym bezpośrednio z czytnikiem jest jego cena. Uzależniona jest od typu sprzętu, a także od wspomnianych wcześniej parametrów. Okazuje się, że najtańsze czytniki mogą kosztować nawet kilka złotych, jednakże ich jakość pozostawia wiele do życzenia.