Jakie elementy należy uwzględnić przy wyborze folii ochronnej na telefon?

Folia ochronna ma bardzo duże znaczenie dla użytkowników telefonów komórkowych. Zastosowanie komponentu zabezpiecza smartfon przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Jak wybrać produkt, który najlepiej będzie wykonywał swoje zadanie? Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę?

Jakie rozwiązania są dostępne na rynku?

Telefon komórkowy możemy chronić przez wykorzystanie folii ochronnej bądź szkła hartowanego. Jak to często bywa, każde zastosowanie ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Folia wyróżnia się niezwykłą elastycznością oraz plastycznością. Szkło natomiast jest bardziej wytrzymałą strukturą i zdecydowanie zapewnia lepszą ochronę przed uszkodzeniami.

Jakie korzyści należy wskazać w przypadku folii ochronnej. Jest to produkt wyróżniający się niewielkim rozmiarem, lekki, elastyczny, nie ma w tym przypadku wrażenia szkła w dotyku, zapewnia skuteczną ochronę przed zarysowaniami, jednakże gorzej zabezpiecza przed uszkodzeniami. Co więcej, cena produktu jest bardzo atrakcyjna.

Szkło hartowane natomiast wyróżnia się większym rozmiarem, który wpływa na ostateczną wagę telefonu, jest to materiał grubszy, wymiana jest znacznie trudniejsza, tworzywo jest sztywne, wyraźnie wyczuwamy szkło podczas dotyku. Jednakże komponent ten lepiej zabezpiecza przed uszkodzeniami telefonu. Cena szkła hartowanego jest znacznie wyższa.

Przed jakim rodzajem uszkodzeń zabezpiecza folia ochronna?

Folia ochronna nie zabezpieczy smartfona przed znacznymi uszkodzeniami, jednakże w wielu sytuacjach jest rozwiązaniem bardzo pomocnym. Istotne jest to, że podczas upadku folia ochronna w różnych sytuacjach powoduje, że nasz wyświetlacz nie ulegnie zniszczeniu. W dzisiejszych czasach zabieramy telefon wszędzie, nie rozstajemy się z nim nawet na chwilę, nawet gdy udajemy się na plaże. Piasek to doskonała struktura przyczyniająca się do powstania zarysowań. Folia ochronna sprawdza się wówczas idealnie. Żadne drobinki, ani drobne elementy nie zaszkodzą produktowi. Co więcej, podczas noszenia smartfona w torebce nie ulegnie on zarysowaniu przez klucze bądź inne komponenty, które nosimy.

W jaki sposób nakłada się folię ochronną na telefon?

Umieszczenie folii ochronnej na naszym telefonie nie należy do trudnych czynności. Jednakże pewne skupienie jest w tym przypadku potrzebne. Koniecznie trzeba podjąć kroki i wysiłek, żeby udało się nakleić folię na smartfon za pierwszym razem. Produkt oczywiście można odkleić i umieścić ponownie na telefonie, jednakże im więcej prób, tym więcej odkształceń i gorsza trwałość. Dokonując tej czynności, trzeba starać się, żeby usunąć pęcherzyki powietrza. Proces ten powinniśmy rozpocząć od górnego fragmentu ekranu telefonu komórkowego. Folia musi być przyklejona na całym obszarze ekranu. Po umieszczeniu folii ochronnej trzeba dobrze wygładzić jej powierzchnię. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności trzeba zadbać o to, żeby nasz smartfon był czysty i pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń i odcisków palców.

Oryginalne folie ochronne na telefon

Oryginalne folie na telefon wyróżniają się dużo lepszą jakością. Takie produkty są testowane pod względem twardości. Nadawana jest im także odpowiednia skala Mohsa. Przyjmuje ona wartości od H1 do H10. Wyroby zaliczane do pierwszej kwalifikacji bardzo łatwo można zarysować paznokciem, natomiast folie przyporządkowane do H10 to materiał odporny na zarysowanie diamentem. Oryginalne folie ochronne bardzo dobrze można dopasować do rozmiarów, zaokrągleń oraz otworów, które obecne są na konkretnym modelu telefonu. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych przerw pomiędzy folią a obudową.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie folii ochronnej do telefonu?

Folia ochronna jest bardzo przydatnym produktem dla każdego użytkownika telefonów komórkowych. Dokonując zakupu komponentu, trzeba zwrócić uwagę na kilka zasadniczych aspektów. Folia ochronna powinna być idealnie dopasowana do rozmiarów i kształtu smartfona. Ważna jest również skala twardości w skali Mohsa. Nie zapominamy także o dostępności do akcesoriów, które są użyteczne w aplikacji folii ochronnej. Przedstawione cechy są bardzo ważne. Uwzględnienie parametrów pomoże nam w zakupie najlepszego produktu. Co więcej, są one szczególnie istotne, kiedy pragniemy zakupić uniwersalne folie. Gdy mamy na myśli produkty dedykowane zaprezentowane problemy praktycznie nie występują. Pojedynczym przypadkiem może być jakaś wada produkcyjna. Jednakże możliwość reklamacji sprawia, że problem jest skutecznie zlikwidowany.

 Telefon komórkowy jest produktem, który zabieramy wszędzie. Dlatego warto zabezpieczyć wyrób przed zarysowaniami. Jednym z rozwiązań jest folia ochronna. Nie zapewnia ona tak dobrej ochrony, jak szkło hartowane, jednakże w wielu sytuacjach się sprawdza. Co więcej, jest niezwykle elastyczna i kosztuje znacznie mniej. Zastosowania wskazanego rozwiązania sprawi, że dłużej będziemy mogli cieszyć się z pięknego wyglądu telefonu. Dlatego nie warto się zastanawiać. Folia ochronna na telefon to bardzo dobry pomysł. Nie zwlekaj zatem i zainwestuj w dobre rozwiązanie, jakim jest folia ochronna na Twój smartfon!