Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę są w stanie ożywić i wyróżnić każde pomieszczenie, w którym się pojawią. Zostały zaprojektowane tak, aby świat wokół Ciebie był lepszy, jaśniejszy i wypełniał go znaczeniem. Aby stworzyć wokół siebie atmosferę, w której zainspirujesz się do wykonywania pracy, stworzenia czegoś wspaniałego, cieszenia się towarzystwem gości lub po prostu relaksu, zaparzenia filiżanki aromatycznej herbaty i spojrzenia na najpiękniejszy plakat na ścianie.

Dlaczego plakaty na ścianę?

Wielu artystów wierzy, że miejsce sztuki jest nie tylko w galerii, ale także w naszych sercach. W przedmiotach, których używamy, rzeczach, które nas otaczają. Psychologowie twierdzą, że stan człowieka jest bardzo zależny od tego, co widzi na co dzień. Otaczaj się szczegółami, które wzniosą naszego kreatywnego ducha na nowe wyżyny. Który zainspiruje i podniesie na duchu. A jednym ze skutecznych działań, jakie można podjąć w tym kierunku, jest zakup plakatu na ścianę z niepowtarzalnym nadrukiem.

Plakat na ścianę to sztuka tworzenia nie tylko pięknej przestrzeni. Przy pomocy dzieł sztuki na plakatach artysta może zainspirować Cię do wolności, marzycielstwa i lekkości. Wpuści odrobinę pastelowej magii i tajemnicy do Twojego życia. Tchnij w swoją świadomość pragnienie odczuwania własnych, nieograniczonych możliwości i mocnych stron. Aby było jasne, że patrzenie poza horyzont jest tak ważne i tak interesujące.

Plakaty na ścianę we wnętrzu: porady

Zaledwie kilka plakatów na ścianie może całkowicie zmienić postrzeganie wnętrza. Dzielimy się wskazówkami, jak stworzyć stylową galerię w domu. Aby stworzyć zwięzłe, ale jednocześnie wyraziste wnętrze, zbierz kolekcję plakatów w monochromatycznej czerni i bieli. Zwróć też uwagę na plakaty, które nawiązują do koloru ścian. Taka decyzja sprawi, że obraz będzie bardziej harmonijny. Plakaty można powiesić nie tylko w jednym rzędzie na ścianie. Spróbuj stworzyć kompozycję, która wychodzi za róg i płynnie przechodzi z jednego pomieszczenia do drugiego. Nie bój się wybierać plakatów z niezwykłymi obrazami. Motywy i odcienie, które na pierwszy rzut oka nie łączą się ze sobą, mogą łatwo się zaprzyjaźnić za pomocą tych samych oprawek.

Inspiracje projektantów – plakaty na ścianę

Projektanci często wymyślają całe kompozycje z plakatów o różnych rozmiarach i fabułach, harmonijnie wpasowując je w dekorowane pomieszczenia. Ale nawet pojedynczy plakat na ścianie stanie się ciekawym akcentem we wnętrzu salonu, sypialni, jadalni czy biura. Plakaty artystyczne mogą zawierać litery, abstrakcyjne linie, obrazy w stylu pop-art i nie tylko. Koszt plakatu na ścianę jest znacznie niższy od kosztu obrazu, a styl, fabułę, kształt i rozmiar łatwiej dopasować do indywidualnych preferencji.

Portrety ulubionych muzyków i aktorów, sceny filmowe, cytaty z klasyków, wizerunki roślin i zwierząt, to wszystko można umieścić we wnętrzu za pomocą plakatów. Jasne i chwytliwe, koncepcyjne i zwięzłe plakaty na ścianę można łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi: lustrami, obrazami, fotografiami, a nawet donicami i kinkietami.

Rozwiązania do salonu

Plakaty na ścianę

Plakat do nowoczesnego salonu wybierany jest najczęściej z abstrakcyjnym wzorem, z napisami lub fotografią. Czarno-białe plakaty na ścianę z dodatkiem czerwieni idealnie wpasowują się w minimalistyczny wystrój takiego pomieszczenia. Odpowiednie są plakaty artystyczne ze zdjęciami gwiazd filmowych. W przypadku salonów w stylu klasycznym lub prowansalskim odpowiednie są kompozycje z naturalnymi krajobrazami, wykonane w pastelowych kolorach, harmonijnie wpasowujące się we wnętrze. Dobrze prezentują się plakaty vintage przedstawiające kompozycje kwiatowe w specjalnie postarzanych ramach.

Dekoracja kuchni za pomocą plakatów na ścianę

Biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy członkowie rodziny spędzają w kuchni sporo czasu, jej dekoracja powinna tworzyć przytulną atmosferę i zachwycać każdego z nich. Popularne dziś stylowe białe kuchnie, wypełnione najnowocześniejszym, lśniącym metalicznym blaskiem sprzętu AGD, można ożywić kilkoma plakatami z wizerunkami warzyw i owoców. Ulubiony przez wielu styl wiejski ozdobi plakat na ścianę w stylu vintage z wizerunkami starych naczyń, ziaren kawy lub kiści papryczek.

Czy pokoje dziecięce można ozdobić plakatami na ścianę?

Ulubione postacie z kreskówek i bohaterowie popularnych komiksów przypadną do gustu najmniejszym mieszkańcom. Starsze dzieci pokochają plakaty ze zdjęciami znanych muzyków popowych i rockowych, zdjęciami sportowych samochodów wyścigowych i fantastycznymi historiami. Delikatny dziewczęcy kącik, utrzymany w pastelowych kolorach, ozdobią plakaty na ścianę z wizerunkami starych lalek i uroczych zwierzaków. Doskonałym rozwiązaniem byłoby umieszczenie na ścianach powiększonych zdjęć dzieci w pięknie dobranych ramkach. Niezależnie od tego, jaką fabułę wybierzesz, musisz kierować się jej zgodnością ze stylem i kolorystyką pokoju dziecięcego. Rozwijając u dzieci od najmłodszych lat prawidłowe postrzeganie estetyczne otaczającej przestrzeni, rodzice tworzą harmonijnie rozwiniętą osobowość.