Poczuj się luksusowo

Czy warto kupować drogie ubrania, dodatki i kosmetyki? Czy jakość zawsze idzie w parze z ceną? Zarówno drogie, jak i dobre jakościowo to pojęcia względne, ponieważ dla każdego mogą one oznaczać zupełnie coś innego. Przyjmijmy, że droga rzecz to od 500 złotych wzwyż. Dlaczego ludzie decydują się na zakup droższych, bardzo luksusowych rzeczy? Przede wszystkim dlatego, że dbają o jakość. Ale czy cena zawsze idzie z jakością? Drugi najczęstszy powód to po prostu fakt, że są fanami danej marki, mają na to pieniądze i chcą poczuć się dobrze nosząc torebkę, czy buty ulubionego projektanta. Trzeci powód to chęć podniesienia swojego statusu społecznego i pokazanie, że stać ich na rzeczy z najlepszymi logo. 

Najwyższa jakość ma swoją cenę

Co może wpływać na cenę danego produktu? To przede wszystkim kwestia wykorzystanych do produkcji materiałów. Więcej płaci się także za dbałość o szczegóły, staranne wykończenie i często unikalny design, czego próżno szukać w sieciówkach sklepach, gdzie co druga sztuka ubrania wykonana jest z jakąś wadą. Płaci się także za logo, za markę i za kraj pochodzenia mody ekskluzywnej i premium. Dużo więcej kosztować będzie rzecz, jeżeli na jej metce jest napis Made in Italy, a nie Made in China. To szczególnie ważne w tych markach, które poza luksusem dużo mówią o sprawiedliwym handlu. Kupując modę ekskluzywną i premium można być pewnym, że nie została wyprodukowana przez dzieci w jakimś azjatyckim kraju, tylko jest dziełem projektantów i fabryk najwyższej jakości. Moda premium to dbałość o szczegóły na każdym kroku, dlatego zamawiając produkt z internetowego sklepu otrzymujemy go w pięknym opakowaniu. 

Polskie też może być luksusowe 

Co ciekawe coraz częściej modą ekskluzywną i premium można nazwać także ekskluzywne produkty polskich designerów. Często wypuszczają one nowe kolekcje, w których liczba sztuk danego produktu jest niewielka. Gwarantuje to nam zakup rzeczy, której nie będzie miał na ulicy nikt inny i będziemy mogli wyróżnić się unikalnym wyglądem. Polscy projektanci zyskali na popularności odkąd modne stało się to, co niszowe, niepowtarzalne i szyte na miarę. Swoje zrobiły także programy telewizyjne o modzie z udziałem naszych krajowych gwiazd mody. Ważnym czynnikiem jest także względne bogacenie się społeczeństwa, co widać szczególnie w dużych miastach. Osoby, które nie muszą martwić się o swój status materialny, a zależy im na posiadaniu modnego wyglądu będą w stanie wydać kilkaset złotych na modny i designerski ciuch. Modne jest także bywanie na wybiegach, pokazach mody i różnego rodzaju imprezach, które świadczą o posiadaniu gustu. Dzisiaj wiedza o modzie to coś, co można stawiać na równi z wiedzą o sztuce – warto to wiedzieć, aby w odpowiednim momencie móc z tego skorzystać, np. w towarzystwie w czasie przyjęcia. 

Sprawdź również:

Poczuj się jak gwiazda

Moda ekskluzywna i premium jest coraz szerzej dostępna w naszym kraju. Już nie trzeba kupować lotu do światowych stolic mody – Mediolanu, czy Paryża, żeby dobrze się ubrać. W Warszawie otwierają się kolejne bardzo luksusowe sklepy, a powstało już nawet pierwsze centrum handlowe, które jest dedykowane tylko segmentowi premium. To sklep Vitkac, który znajduje się w centrum stolicy, tuż przy rondzie de Gaulla. Znajdziemy tam butiki najlepszych światowych projektantów, takich jak Gucci, Yves Saint Laurent, czy Prada. Jeśli chodzi o segment premium, to również jest on coraz mocniej dostępny w naszym kraju, także w sklepach internetowych. Najbardziej popularne portale, takie jak np. Zalando oferują oddzielne podstrony, gdzie króluje moda ekskluzywna i premium, którą można nabyć w atrakcyjnej cenie. Są tam kurtki Tommy Hilfiger, buty Hermesa, czy t-shirty G-raw prosto ze Stanów Zjednoczonych. Jakie są przykładowe ceny w tym segmencie? Jeśli chodzi np. o modne adidasy lub trampki na wiosnę, to białe tenisówki z logo Ralph Lauren, oczywiście prosto z najnowszej kolekcji możemy kupić już za 850 złotych. 

Luksus także w sieciówce

Nie trzeba szukać produktów z zakresu moda ekskluzywna i premium jedynie w internecie. Droższe produkty segmentu wyższej jakości dostępne są także w popularnych sklepach sieciowych. Tutaj prym wiedzie przede wszystkich brytyjska sieciówka Tk-Maxx, gdzie jest specjalny dział dedykowany takim markom jak Gucci, Chanel, Louis Vuitton, czy Dior. Ceny tam są dosyć atrakcyjne, w porównaniu do oficjalnych sklepów tych marek, ponieważ oferowane produkty pochodzą zazwyczaj z przeszłych kolekcji. Natomiast są najwyższej jakości i z najlepszych materiałów, dlatego czasem warto poświęcić chwilę czasu i poszperać po wieszakach, aby wyjść z prawdziwą perełką. Moda ekskluzywna i premium to dobra inwestycja, zgodnie z powiedzeniem “jestem zbyt biedna, by nosić tanie rzeczy”. Jeżeli kupimy ubranie lepszej jakości i nawet jednorazowo wydamy na nie więcej, mamy jednocześnie większą gwarancję, że dana rzecz posłuży nam przez długie lata, ponieważ nie jest produkowana najniższym kosztem, tak by ledwo dociągnąć do końca danego sezonu. Taka inwestycja może się więc bardzo opłacić!