Z jakimi problemami zdrowotnymi można zgłaszać się do gabinetu rehabilitacyjnego?
Autor Wyłączono

Z jakimi problemami zdrowotnymi można zgłaszać się do gabinetu rehabilitacyjnego?

Z jakimi problemami zdrowotnymi można zgłaszać się do gabinetu rehabilitacyjnego? Gabinet rehabilitacyjny oferuje pomoc osobom po udarze mózgu, z pourazowym uszkodzeniem mózgu, z chorobami układu nerwowego i narządu ruchu. Do świadczenia wsparcia medycznego specjaliści wykorzystują nowoczesne technologie, zabiegi, ćwiczenia, fizjoterapię w celu przywrócenie funkcji chodzenia, niwelowania sztywnych stawów itd.

Zabiegi specjalistyczne w gabinecie rehabilitacyjnym

Z jakimi problemami zdrowotnymi można zgłaszać się do gabinetu rehabilitacyjnego?

Z jakimi problemami zdrowotnymi można zgłaszać się do gabinetu rehabilitacyjnego?

Każda osoba ma własne zainteresowania życiowe: hobby, ulubione zajęcia. Niestety wraz z rozwojem udaru możliwości są ograniczone, a człowiek musi zrezygnować z radości i przyjemności życia. To właśnie na podstawie wykonywanych czynności społecznych i domowych, ukształtowanych przed wystąpieniem udaru, specjaliści gabinetu rehabilitacyjnego stymulują pacjenta do przynajmniej częściowego powrotu do poprzedniego trybu życia i umiejętności. W inny sposób nazywa się to terapią zajęciową, która przyspiesza przywrócenie utraconych funkcji, stymuluje aktywność mózgu. Aby osiągnąć konkretny rezultat specjaliści wykonują z pacjentem różne zabiegi przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Ponad połowa osób po ostrym udarze nie może chodzić, a dysfunkcja motoryczna utrzymuje się nawet 3 miesiące później. Efektywny trening motoryczny to jeden z celów rehabilitacji neurologicznej po udarze. Wyjątkowość kompleksowej rehabilitacji w gabinecie rehabilitacyjnym polega na przywracaniu funkcji motorycznych przy pomocy specjalnego sprzętu. To kompleks treningu, do którego jest przeznaczone urządzenie dla pacjentów z zaburzeniami funkcji motorycznych po udarze, urazach rdzenia kręgowego, urazach mózgu, chorobie Parkinsona, uszkodzeniach stawów.

Polecamy:

Pomoc rehabilitacyjna – zabiegi usprawniające funkcje mięśni i stawów

Bezpośrednio w gabinecie rehabilitacyjnym znajdują się nowoczesne urządzenia do fizjoterapii. Urządzenia wyposażone są w system pozwalający na dowolne łączenie następujących rodzajów naświetlania: elektroterapia + ultradźwięki + laser + magnetoterapia. Możliwości rehabilitacji poszerzone są również o zestaw ćwiczeń dopasowanych do potrzeb danej osoby. Hydromasaż poprawia krążenie krwi i limfy w kończynach, sprzyja wczesnej odbudowie porażonych mięśni i normalizacji upośledzonej funkcji motorycznej. Kompleksowa rehabilitacja pacjentów z chorobami układu nerwowego i narządu ruchu, prowadzona w gabinecie przez wykwalifikowanych specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, pozwala osiągnąć maksymalny pozytywny efekt w przywracaniu zaburzonych funkcji organizmu.

Z jakimi problemami zdrowotnymi można zgłaszać się do gabinetu rehabilitacyjnego?

Rezultatem siedzącego trybu życia i nieprawidłowego stosunku do własnego zdrowia jest osteochondroza, zapalenie korzonków nerwowych, przepukliny międzykręgowe, różne zaburzenia postawy. Zapobieganie i rehabilitacja chorób kręgosłupa jest ważnym zadaniem medycyny. Ten problem jest powodem odwiedzenia gabinetu rehabilitacyjnego.

Osoby korzystające z pomocy specjalistów mogą pozbyć się:

  • Bólu głowy
  • Bólu szyi, pleców
  • Przepukliny międzykręgowej
  • Konsekwencji urazów kręgosłupa i głowy
  • Zaburzenia postawy (skolioza, garbienie)
  • Choroby zapalne kręgosłupa (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa itp.);
  • Ból mięśni, ograniczenia mobilności.

Wszystkie te problemy zdrowotne mogą wystąpić, jeśli osoba musi dźwigać, siedzieć za kierownicą przez długi czas czy przy biurku. Po zdiagnozowaniu odchyleń od normy we wszystkich częściach kręgosłupa, które przede wszystkim prowadzą do przewlekłych i ostrych przeciążeń kręgosłupa oraz rozwoju patologii, specjaliści mogą przystąpić do rehabilitacji.

Korzyści z poddania się zabiegom rehabilitacyjnym

Wyjątkowość zabiegów rehabilitacyjnych polega na tym, że pacjent uzyskuje lepsze samopoczucie. Jednocześnie mijają bóle, prostuje się postawa, zwiększa się odporność na stres fizyczny, zapobiega się kolejnym zaostrzeniom. Odpowiednio dobrane zabiegi, masaże, ćwiczenia działają na głębokie, drobne mięśnie pleców, które łączą ze sobą kręgi i zapewniają ruchomość kręgosłupa, przywracając dawną ruchomość mięśni i stawów. Przebieg terapii manualnej i masażu nie gwarantuje całkowitego wyzdrowienia i złagodzenia bólu. I tylko poprzez stworzenie i wzmocnienie gorsetu mięśniowego można osiągnąć trwały efekt terapeutyczny. Specjaliści pracują z każdym pacjentem indywidualnie, a nawet najbardziej zapracowane osoby będą miały możliwość odwiedzenia gabinetu rehabilitacyjnego w dogodnym dla pacjenta czasie. Profilaktyka i leczenie z wykorzystaniem zabiegów rehabilitacyjnych są szczególnie potrzebne osobom prowadzącym siedzący tryb życia (pracownicy biurowi, studenci, kierowcy), osobom wykonującym pracę związaną z podnoszeniem ciężarów, sportowcom. Masaż leczniczy polega na oddziaływaniu na tkanki, skórę, mięśni itd. Zabieg zalecany jest w przypadku bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, skręceniach, zwichnięciach, uszkodzeniu ścięgien, napięciach i sztywnieniu mięśni. Masaż sportowy stosowany jest dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, którzy chcą uniknąć kontuzji, rozluźnić mięśnie, zniwelować efekt przetrenowania.