Vaporizery- czym są i jak działają?

Waporyzacja staję się coraz popularniejsza, zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla niezdrowego palenia, korzystają z niej różni ludzi, wielbiciele puszczania pary, jak i znane osoby show-biznesu. To świetna propozycja dla osób ceniących sobie drogocenne właściwości ziół. W dzisiejszych czasach niestety przeziębienia czy grypy zdarzają się dosyć często. Jednakże, zamiast wydawać pieniądze na drogie leki, można skorzystać z inhalacji. Waporyzacja pomaga w walce z katarem oraz dobrze wpływa na drogi oddechowe. Warto podkreślić, iż inhalacja przeprowadzona przy pomocy vaporizerów jest niezwykle efektywna.

Czym jest vaporizer?

Vaporizery są to urządzenia używane do podgrzewania ziół, aby wydobyć z nich cenne substancje aktywne.

Wyróżniamy dwa rodzaje vaporizerów:

1. Vaporizery stacjonarne

Vaporizor stacjonarny charakteryzuje się dużym rozmiarem, rzadko spotykany w domach. Do inhalacji służy specjalny balonik z wężem. Możliwa jest również inhalacja bezpośrednio z urządzenia.

2. Vaporizery przenośne

Najczęściej spotykane, doskonałe do użytku domowego. Vaporizery niewielkich rozmiarów, z tego względu można je zabrać wszędzie ze sobą, na przykład, kiedy udajemy się na wakacje czy wycieczkę weekendową. Urządzenia te odznaczają się prostą, estetyczną formą. Posiadają na wyposażeniu parę przydatnych funkcji. Użytkowanie ich jest proste i komfortowe. Vaporizery przenośne mają wbudowaną komorę na susz oraz ustnik, z którego wdychamy parę, w której zawarte są cenne substancje aktywne.

Czym tak właściwie jest waporyzacja?

Waporyzacja jest jeszcze mało znanym terminem. Polega ona na wydzielaniu się pary wodnej. Zioła stosowane przy inhalacji zostają podgrzane do właściwej temperatury, po czym odparowywane są z nich cenne substancje aktywne, które zostają wdychane w trakcie procesu inhalacji. Wytwarzająca się para wodna wpływa na poprawę zdrowia. W trakcie waporyzacji nie powstaje dym, inhalacje przy pomocy ziół są niezwykle skuteczne. Mogą z nich korzystać osoby dorosłe, jak i dzieci, które nie są w stanie jeszcze samodzielnie oczyścić nosa. To nie niezwykle skuteczna metoda leczenia zatkanych dróg oddechowych. Pomaga w uciążliwym kaszlu, katarze, chorych zatokach czy astmie. Zdarzają się uczulenia na dane zioła, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych, należy zaprzestać inhalacji.

Gdzie można kupić vaporizery?

Urządzenia te dostępne są w aptekach, ale także w internecie. W przypadku zakupu ze sklepu internetowego należy wybierać sprawdzonych sprzedawców z wieloma pozytywnymi opiniami. Warto inwestować jedynie w wysokiej jakości urządzenia, które posłużą nam przez długi czas.

W jaki sposób działa vaporizator?

Waporyzacja to proces niezwykle prosty, nie wymaga więc zaawansowanych technik. Jeśli chcemy zacząć inhalację, wystarczy otworzyć urządzenie, włożyć do niego odpowiednią ilość ziół, po czym zamknąć je, ustawić odpowiednią temperaturą i włączyć. Vaporizator potrzebuje trochę czasu, aby móc się ogrzać. Jeśli korzystamy z ziół jedynie do celów zdrowotnych, konieczne może okazać się dokładne ustawienie temperatury, która będzie optymalna do danego rodzaju ziół. Jeśli natomiast używamy vaporizator do zwykłej inhalacji, wówczas nie trzeba zwracać uwagę na ustawienie konkretnej temperatury. Po nagrzaniu urządzenie wystarczy przyłożyć usta do ustnika, po czym rozpocząć inhalacją.

Z jakich względów waporyzacja jest lepszym rozwiązaniem od palenia?

Waporyzacja przewyższa tradycyjne palenie, gdyż jest ona o wiele zdrowszą metodą. Podczas spalania powstaje toksyczny dym, który ma w swoim składzie wiele pierwiastków z tablicy Mendelejewa. Pierwiastki te są bardzo szkodliwe i groźne dla naszego zdrowia, mogą powodować wiele, czasem nawet i śmiertelnych chorób. Podczas palenia odczuwamy przyjemność, jest to dla nas przede wszystkim sposób na niwelowanie stresu. Z drugiej strony praktycznie każdy z nas zdaje sobie sprawę, iż przez palenie trujemy własny organizm i działamy niekorzystnie na nasze zdrowie. W dzisiejszych czasach tak wiele mówi się o szkodliwości palenia, nasza wiedza na ten temat jest więc ogromna. Palenie jest ciężkim do zwyciężenia nałogiem. Stosując vaporizery, nie dotyczy nas problem wdychanego do płuc szkodliwego dymu. W trakcie podgrzewania kwiatostanu tworzy się para wypełniona jedynie aromatem oraz substancjami aktywnymi, bez chemicznych związków. Oprócz tego zaletą vaporizatorów są walory smakowe, brak dymu nie oznacza zmniejszenia intensywności smaku czy aromatu paru. Korzystający z vaporizerów twierdzą, iż przyjemność inhalacji w takiej postaci jest jeszcze większa, aniżeli przy tradycyjnym sposobie spalania suszu. Vaporizator to również wygodne urządzenie, z jego przenośnej formy, możemy korzystać, bez znaczenia gdzie się znajdujemy. Możemy się inhalować, kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę. To sprzęt prosty w obsłudze, z jego użytkowaniem poradzi sobie więc każda osoba. Waporyzacja to alternatywa dla palenia suszu, z której warto skorzystać, zwłaszcza jeśli zależy nam na naszym zdrowiu.