Skup kontenerów morskich

Skup kontenerów morskich

Skup kontenerów morskich. Kontenery morskie są wykorzystywane w logistyce międzynarodowej do przewożenia całej masy różnych towarów. Jeśli międzynarodowa logistyka jest nazywana krwiobiegiem współczesnej gospodarki, to z pewnością kontenery mogą być nazwane czerwonymi krwinkami tego krwiobiegu. Bez standaryzowanych kontenerów, które można w szybki sposób przeładowywać w portach i które można również z powodzeniem załadować na naczepę lub wagon kolejowy, współczesny handel z pewnością wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby w powszechnym obiegu nie było kontenerów morskich.

Kontenery morskie – jak długo przebywają w obiegu logistycznym?

kontenery-morskie-cenaPomimo tego, że kontenery morskie są zbudowane ze stali, a same w sobie muszą być i są solidne, to czasem przebywają bardzo krótko w obiegu logistycznym. Jest oczywiście na to bardzo dobre oraz konkretne uzasadnienie. Większość transportu towarowego odbywa się w kierunku Chiny (oraz kraje Azji południowo-wschodniej) -> reszta świata. Ponieważ kierunek ten istnieje w drugą stronę, ale jest dużo mniejszy, to wiele z kontenerów morskich, które zostały wysłane w Europie lub w Ameryce pozostaje. Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być odsyłanie pustych kontenerów do Chin, ale niestety jest to nieopłacalne. Kontener taniej jest wytworzyć nowy w Azji, niż przetransportować do niej bez ładunku. Z tego to powodu kontenery morskie trafiają przeważnie na skup kontenerów.

Sprawdź również:

Skup kontenerów

Skup kontenerów jest to miejsce, gdzie trafiają niepotrzebne kontenery morskie. Obecnie skupów takich możemy zaobserwować bardzo dużo. Czy miejsca te są jedynie przechowalnią niepotrzebnych kontenerów? Po trochu jest to zgodne z prawdą, ponieważ kontenery nie mogą się ot, tak po prostu walać byle gdzie. Musi być wyznaczone miejsce do ich składowania. Z drugiej jednak strony kontenery morskie mogą być w wielu przypadkach potrzebne i użyteczne i dobrze jest mieć miejsce takie jak skup kontenerów, aby można je było tanio wynająć lub odkupić. Sytuacji takich może być naprawdę wiele.

Kontenery morskie jako tymczasowe magazyny

kontenery-morskie-sprzedazSkup kontenerów to świetne miejsce do tego, aby wynająć lub kupić tanio kontener morski, który może pełnić funkcję tymczasowego magazynu. Wiele firm pracuje w takich realiach, że ich moce produkcyjne zależą mocno od sezonu, lub po prostu są wrażliwe na dość szybkie wzrosty, lub spadki zamówień. Jeśli taka firma notuje duży wzrost zamówień, a istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że wzrost nie jest tendencją stałą, to ma dylemat. Firma taka potrzebuje dodatkowej przestrzeni magazynowej, jednak budowa stałego magazynu wiąże się z dużymi kosztami inwestycyjnymi, które mogą się nie nie zwrócić, jeśli trend wzrostowy nie jest stały. Niewykorzystanie jednak okazji do zwiększenia przychodów, nie jest rozsądną opcją. Zwiększona produkcja nie może być zrealizowana bez dodatkowej powierzchni magazynowej. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być wynajęcie lub kupno kontenera, lub kontenerów morskich ze skupu kontenerów.

Wspomniana firma może wypożyczyć kontener, a po zakończonym wzroście zwrócić go. Jeśli wzrosty zdarzają się coraz częściej, lepszą opcją jest wykupienie kontenera. Dopiero wtedy, kiedy produkcja stabilizuje się na takim poziomie, że potrzebujemy kontenerów zapasowych jako tymczasowych magazynów stale, to możemy zastanowić się nad rozbudową powierzchni własnych magazynów stałych. Kontenery morskie jako magazyny nie spisują się w takim stopniu dobrze, jak zwykły magazyn, ale zawsze są dla nas wsparciem i alternatywą, z której warto skorzystać w sytuacji dla nas kłopotliwej.

Polecamy:

Kontener morski – mały domek

kontener-morski-sprzedazCoraz częściej możemy znaleźć w mediach różnego rodzaju informację o tym, że z kontenera morskiego można zbudować szybko i tanio, całkiem wygodny domek jednorodzinny, altankę lub domek letniskowy. Jest to oczywiście prawdą. Cena za kontener morski w dobrym stanie, na skupie kontenerów wyniesie nas maksymalnie 5 000 zł. Za tą cenę mamy gotową przestrzeń zadaszoną, którą musimy jeszcze co prawda zaaranżować, ale możemy to robić powoli i stopniowo, w jak wspomniano zadaszonej przestrzeni. Najczęściej prace, jakie musimy wykonać to ocieplenie ścian wewnętrznych, zbudowanie podłogi, wycięcie i wstawienie okien oraz drzwi. Jeśli domek miałby być domkiem całorocznym, to najlepiej jest ocieplić domek również z zewnątrz. Dla naszej wygody dobrze jest podciągnąć również prąd oraz inne media. Koszt tych prac to kolejne kilka tysięcy złotych, ale w porównaniu do budowy nowego domku, jest on niewielki.

Kontenery morskie są również wykorzystywane jako garaże oraz warsztaty. W takiej sytuacji nie potrzebujemy wykonywać większości prac, o których pisano wyżej. Czasami (jak w przypadku garażu), nie musimy robić niczego oprócz stabilnego posadowienia kontenera. Zaletą takiego rozwiązania, jest również fakt, że kontener ma na tyle małą powierzchnię, że nie musimy uzyskiwać przed jego postawieniem, żadnej zgody na budowę, czy innych formalności. Nawet jeśli kontener morski jest przeznaczony do zamieszania, to nie potrzebujemy wyżej wymienionych papierów.