Ortodonta dla dziecka

Ortodonta dla dziecka

Kiedy ortodonta dla dziecka? Niezależnie od tego, czy jesteś młody czy stary, jesteś dzieckiem czy dorosłym, wizyta u ortodonty to świetny sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu z aparatem ortodontycznym. Bardzo częstym pytaniem, jakie zadają rodzice i opiekunowie, wydaje się być to, kiedy należy zabrać dziecko do ortodonty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kiedy moje dziecko powinno zacząć chodzić do ortodonty?

Wszelkie pytania dotyczące zębów dziecka należy kierować do dentysty w celu uzyskania wiarygodnych informacji na temat stanu zdrowia jamy ustnej dziecka. Jeśli jednak wolisz, możesz również udać się bezpośrednio do swojego ortodonty w celu uzyskania specjalistycznej oceny i opinii. Zwykle dentysta Twojego dziecka zaleci, kiedy zacząć spotykać się z ortodontą na podstawie rozwoju Twojego dziecka. W jakim wieku dzieci powinny zacząć chodzić do ortodonty? Większość dzieci traci wystarczającą liczbę zębów mlecznych do 7 roku życia, aby można było zidentyfikować wszelkie problemy, które mogą się pojawić w miarę rozwoju zębów dorosłych i pojawiania się aparatu ortodontycznego. Zwykle jest to zalecany wiek, aby rozpocząć wizyty u ortodonty. Jeśli Twoje dziecko ma już ponad 7 lat i wydaje się być gotowe do leczenia ortodontycznego, nie ma powodów do zmartwień! Nigdy nie jest za późno, aby zacząć pracować nad zdrowym, bezpośrednim uśmiechem. Co jeśli zęby mojego dziecka wyglądają prosto? Jeśli zęby Twojego dziecka wydają się wyrównać, być może odkładasz wizytę u ortodonty, ale istnieje kilka innych czynników, które mogą pozostać niezauważone. Ortodonta specjalizujący się w tej dziedzinie może wykryć podstawowe problemy, zanim sytuacja się pogorszy.

Na co zwrócić uwagę podczas wczesnego leczenia ortodontycznego?

Ortodonta Twojego dziecka może zalecić leczenie, w tym noszenie stałych lub wyjmowanych nakładek dla dzieci, które pomogą ustawić zęby lub szczęki w optymalnej pozycji. Wiele wczesnych problemów można leczyć skuteczniej, zajmując się nimi wcześnie, zwłaszcza zanim wszystkie zęby stałe wyrosną i zostaną utrwalone. Ogólnie rzecz biorąc, dobrą zasadą jest przyprowadzanie dziecka na badania kontrolne dwa razy w roku lub co 6 miesięcy. Jak znaleźć odpowiedniego ortodontę dla swojego dziecka? Możesz skonsultować się z dentystą swojego dziecka lub poprosić rodzinę o poradę. To świetne miejsca na początek. Jakie są korzyści z wczesnego leczenia? Ważne jest, aby dentysta uważnie monitorował rozwój dziecka, ponieważ niektóre problemy można skuteczniej leczyć w młodszym wieku. Wraz z wiekiem szczęka przestaje rosnąć i twardnieje, dlatego leczenie ortodontyczne, choć wciąż możliwe, staje się nieco trudniejsze. Jeśli leczenie rozpoczniemy w młodym wieku, mamy możliwość pokierowania wzrostem szczęki, zmiany jej położenia i szerokości. Niestety w przypadku dorosłych nie jest to możliwe, a alternatywnymi rozwiązaniami mogą być operacja lub ekstrakcja zęba.

Niepokojące objawy — konieczna wizyta u ortodonty

Ortodonta dla dziecka
Ortodonta dla dziecka

Twoje dziecko powinno zobaczyć się z ortodontą, jeśli zauważysz, że jego dwa przednie zęby są mocno krzywe. Wiele dzieci boryka się z problemem krzywych przednich zębów. Twoje dziecko może potrzebować tradycyjnych aparatów ortodontycznych, aby to naprawić. Im szybciej dokonasz oceny, tym szybciej specjalista będzie mógł pomóc Twojemu synowi lub córce uporać się z problemem. Posiadanie prostych zębów jest ważne w wieku szkolnym, ponieważ buduje pewność siebie i poczucie własnej wartości dziecka. Istnieje kilka przyczyn luki. Mogą pojawić się, ponieważ Twoje dziecko musiało usunąć zainfekowany ząb. Może się to zdarzyć, jeśli jeden z zębów Twojego dziecka nie rośnie prawidłowo. Mogą one wystąpić z powodu dysfunkcyjnego wzrostu zębów. Ortodonci mają wiele rozwiązań takich problemów. Możesz zabrać swoje dziecko na pełną diagnostykę, podczas której ortodonta bada całą jamę ustną. Chociaż ten znak może nie wydawać się oczywistym problemem ortodontycznym, oddychanie przez usta może spowodować poważne uszkodzenia. Jeśli Twoje dziecko nadal oddycha w nieprawidłowy sposób, powietrze dostaje się bezpośrednio do płuc, a nie przez nos, to dobry moment, aby umówić się na wizytę u ortodonty. Twoje dziecko nigdy nie jest za duże na wizytę u ortodonty! Aparaty ortodontyczne i inne zabiegi ortodontyczne są dostępne dla osób w każdym wieku. Jeśli Twoje dziecko ma już 7 lat, nie musisz się martwić, możesz umówić się na wizytę w dowolnym momencie. Główną różnicą między młodymi i starszymi pacjentami jest to, że szczęki dzieci i młodzieży wciąż rosną. Umawianie się na wizyty, gdy dzieci są małe, może zmniejszyć potrzebę operacji korekcyjnej szczęki, jednak nigdy nie jest za późno na zbadanie możliwości leczenia. Nie zwlekaj, bo piękny uśmiech Twojego dziecka jest tego wart. Twoje dzieci z pewnością będą Ci wdzięczne w przyszłości.