Jaki namiot wybrać na komunię? 

Jaki namiot wybrać na komunię? 

Jaki namiot wybrać na komunię? Wielkimi korkami zbliża się wiosna. Wraz z pierwszymi promieniami słońca rodzi się ochota na spędzania jak największej ilości czasu na zewnątrz. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się organizowanie wszelkich imprez w plenerze jak np. pikniki firmowe, festyny, wesela, komunie i inne uroczystości. Aby odpowiednio zorganizować taki event i zadbać o to, aby goście nie byli zbytnio narażeni na działanie promieni słonecznych, na deszcz czy wiatr, warto zdecydować się na wybór odpowiedniego namiotu plenerowego. Takie rozwiązanie stanowi najlepsze wyjście.

Namioty eventowe na komunie – dekoracja i ochrona

Pierwsza Komunia to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla samego dziecka, ale także dla całej rodziny. Dlatego rodzice kładą wszelkie starania, aby zadbać o wszelkie szczegóły. Decydując się na organizację przyjęcia na zewnątrz, dobrze jest wykorzystać namiot eventowy. Stanowi on idealna ochronę przed deszczem, a także przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Lekkie konstrukcje można bardzo łatwo i szybko zmontować i dać cień oraz schronienie. Dodatkową możliwością, o której warto pamiętać jest możliwość zamontowania ścian. W ten sposób można zwiększyć komfort gości, gdy zrobi się zimno i nieprzyjemnie.  Na rynku dostępne jest bardzo dużo modeli namiotów eventowych na wynajem. Dzięki temu każdy z pewnością może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Namioty na przyjęcia tworzą niepowtarzalny klimat.

Wybór namiotu na komunię – wielkość imprezy 

Wybierając namiot eventowy na komunię należy zwrócić uwagę na to, ile osób będzie uczestniczyło w danym wydarzeniu. W dzisiejszych czasach organizując Komunię zaprasza się porównywalną ilość gości co na wesele jeszcze kilka lat wstecz. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że komunie nie są już takimi małymi eventami. 

Dobrze jest postawić na namiot plenerowy, który z powodzeniem pomieści określoną ilość osób. W razie potrzeby można także połączyć ze sobą kilka namiotów bankietowych, aby zagwarantować gościom idealną przestrzeń. Wszelkie konfiguracje są mile widziane. 

O co zadbać oprócz namiotu?

Wynajmując namiot plenerowy na przyjęcie komunijne, należy także pamiętać o kilku innych kwestiach. Dobrze jest także zadbać o właściwy parkiet, żeby goście nie zapadli się w gruncie i nie musieli brudzić obuwia. Kolejną kwestią są meble eventowe. Bez nich żadna impreza nie może mieć miejsca. Warto wynająć określoną liczbę stołów oraz krzeseł. Mogą się także przydać lady na przekąski czy inne akcesoria potrzebne podczas imprezy. 

Jeżeli na przyjęciu ma się pojawić więcej gości lub obywa się ono z dala od różnych zabudowań, należy także pomyśleć o wynajmie przenośnych toalet oraz lodówek, w których przechowywane będą przekąski. Zgodnie ze swoimi preferencjami można także zdecydować się na grilla oraz inne urządzenia. 

Co wziąć pod uwagę wybierając namiot?

Jak wspomniano wcześniej na rynku dostępne jest wiele różnych modeli namiotów eventowych. Jak wspomniano wcześniej znaczenie ma wielkość namiotu, a także jego wyposażenie oraz obecność ścian. Warto jednak zwrócić także uwagę na materiał, z którego wykonano zadaszenie, a także jakość całej konstrukcji. Duże znaczenie mają też względy wizualne. Namiot powinien się dobrze prezentować i powinien pasować do charakteru wydarzenia. 

Wybierając namiot, dobrze jest zwrócić uwagę na wytrzymałość konstrukcji oraz atesty wykorzystywanych materiałów. Powłoki powinny być nieprzemakalne i stabilne. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany namiot zapewnia bezpieczeństwo gości bez względu na pogodę. 

Podłoga do namiotu 

Jak wspomniano wcześniej, oprócz samego namiotu dobrze jest także zadbać o wszelkie elementy dodatkowe jak np. właściwa podłoga. Goście nie będą się czuć komfortowo, gdy zaczną się zapadać w gruncie. Dlatego podczas przyjęcia komunijnego dobrze jest postawić na lakierowaną, drewnianą podłogę lub parkiet idealny do tańca. Dobrym rozwiązaniem są także podłogi wykonane z wodoodpornej sklejki, a w ostateczności, także tańsze, rozwijane maty. 

Podłoże pod namiot 

Decydując się na organizację przyjęcia komunijnego w namiocie plenerowym, należy zwrócić uwagę na podłoże, na którym ustawiony będzie namiot. Właściwy grunt jest bardzo ważny, powinien umożliwić głębokie kotwienie. Im więcej i głębiej umocowany koew, tym konstrukcja jest lepiej naciągnięta i napięta, a co za tym idzie odporna na wiatr. 

Jeżeli jedna z jakiś powodów nie można użyć kotew w terenie, w którym organizowane jest przyjęcie, dobrze jest postawić na bardziej uniwersalne namioty, które wymagają jedynie lekko wbitych kotew lub nie wymagają ich w ogóle. Należy jednak pamiętać, że nie będą one aż tak wytrzymałe. 

Koszt wynajmu namiotu imprezowego

Koszty związane z wynajęciem najmniejszych namiotów imprezowych wynoszą kilkaset złotych. Z uwagi na to, że mają one bardzo lekką konstrukcję, ich transport także nie jest zbyt drogi. W przypadku namiotów przeznaczonych do większych imprez, należy liczyć się z cenami wahającymi się od kilku do kilkunastu tysięcy. W takim przypadku znacznie wzrasta także koszt transportu.