Jak wybrać najlepszy warsztat samochodowy?

Jak wybrać najlepszy warsztat samochodowy?

Na całym świecie porusza się coraz więcej pojazdów spalinowych oraz elektrycznych. Taki obrót spraw powoduje, że warsztaty samochodowe oraz mechanicy mają ręce pełne roboty. Jest to dosyć problematyczna sytuacja dla kierowców, ponieważ muszą oni czasami bardzo długo czekać na umówioną wizytę u dobrego fachowca. Natomiast dobrego mechanika jest w zasadzie bardzo ciężko znaleźć, ponieważ na rynku swoje usługi oferuje wiele osób, które nie mają zbyt specjalistycznej wiedzy o samochodach, szczególnie tych nowych. W jaki sposób wybrać więc najlepszy zakład samochodowy w okolicy?

Poczytaj opinie w Internecie o warsztacie samochodowym

Internet to miejsce, które daje w obecnych czasach ogromne możliwości. Czasami jest nawet tak, że na forach dyskusyjnych znajdziemy wiele pomocnych odpowiedzi od innych użytkowników. W naszym przypadku pomocne okażą się wszelkiego rodzaju opinie i komentarze, na temat warsztatów samochodowych w naszej okolicy. Dzięki opiniom innych osób będziemy mieli pewien pogląd na całą sytuację. Od razu będziemy mogli odrzucić mechaników, którzy nie cieszą się zbyt dobrą opinią wśród dotychczasowych klientów.

Z kolei mechanicy, którzy mają sporo pozytywnych opinii i są po prostu polecani w Internecie, mogą wpaść w kręgi naszych zainteresowań. Wiadomym jest, że dobrych mechaników w okolicy może być dużo. Dlatego warto z grona w ten sposób wyszczególnionych mechaników wybrać tych, którzy mają profesjonalny sprzęt do mechaniki samochodowej oraz oferują usługi naprawcze, które obejmują właśnie zakres naszej usterki.

Czytaj także:

Skonsultuj i przedyskutuj sytuację ze znajomymi

Awaria samochodu to sytuacja, która spotyka również wiele innych osób, a nie tylko i wyłącznie nas samych. Z tego powodu możemy pomyśleć o tym, aby wypytać naszych znajomych o sprawdzonych mechaników. Zapewne posiadają oni pewne doświadczenia z okolicznymi warsztatami samochodowymi. Dzięki temu być może od razu będziemy mogli wybrać najlepszy warsztat mechaniki pojazdowej w naszym pobliżu, z którego korzystali już nasi najbliżsi. Zdobycie kontaktu do danego serwisu samochodowego może mieć również inne pozytywne aspekty. Być może dzięki temu uda nam się umówić wizytę z polecenia drugiej osoby. W takim przypadku znajomości mogą przydać się, jeśli zależy nam na pilnej wizycie u mechanika, bez zbędnego czekania w kolejce. Dobry kontakt z mechanikiem to z pewnością pewnego rodzaju przepustka do szybkiego podjęcia się naprawy przez mechanika. Gdy już znajdziemy dobry serwis samochodowy w naszej okolicy, warto zadbać o utrzymywanie z nim dobrych relacji. To z pewnością pozytywnie wpłynie na kolejne wizyty w warsztacie.

Zweryfikuj warsztat samochodowy u samego źródła

Wybór mechanika na podstawie opinii w Internecie oraz konwersacji ze znajomymi może okazać się nie do końca pewny. Z tego też powodu warto również przeprowadzić indywidualną rozmowę z mechanikiem, który będzie wykonywał się naprawą naszego samochodu. W warsztacie samochodowym najczęściej pracuje kilku mechaników, dlatego najlepiej od razu zapytać, która osoba będzie naprawiała właśnie nasz pojazd. Warto wypytać o szczegóły i plan na naprawę pojazdu. Mechanik samochodowy już na początku powinien wymienić potencjalne usterki, które bierze pod uwagę.

Warto również zapytać o doświadczenie mechanika w konkretnym przypadku, w jakim będzie reperowany nasz pojazd samochodowy. W przypadku napraw silnika, turbiny czy też wtryskiwaczy powinniśmy bezwzględnie zadbać o to, aby naprawy podjęła się jedynie osoba, która w przeszłości zajmowała się już takimi naprawami. W przeciwnym przypadku może dojść do sytuacji, w której auto naprawa przez dany warsztat samochodowy skończy się po prostu fiaskiem. Natomiast my sami będziemy musieli jeździć i szukać innych mechaników, a to z kolei negatywnie odbije się na naszych finansach.

Poproś o faktury i stare części

Profesjonalne warsztaty samochodowe w Polsce posiadają liczne dobre maniery, które są dobrze odbierane przez klientów. Jednymi z nich są chociażby te, które związane są z otrzymaniem do wglądu klienta starych części oraz faktur za nowe części. Stare części samochodowe pokazywane przez mechaników mogą nas utwierdzić w fakcie, że wymiana tych podzespołów była naprawdę konieczna. Ponadto niemal każdy rzetelny warsztat samochodowy posiada nieco niższe ceny u danego dystrybutora części samochodowych, aniżeli zwykły klient indywidualny. Z tego powodu całkowite koszta naprawy mogą okazać się znacznie niższe, aniżeli sądziliśmy na początku.

Otrzymanie starych części do wglądu oraz pełnego kosztorysu wraz z dołączonymi fakturami z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą opinie o danym zakładzie samochodowym. Klient powinien mieć zawsze jasno opisaną sytuację i pełny wgląd do tego, w jaki sposób naprawiono jego samochód. Jeśli zakład samochodowy nie ma nic do ukrycia, to z pewnością będzie w stanie pokazać nam zarówno stare części, jak i pełny kosztorys z fakturami.

Omijajmy jak największym łukiem wszelkiego rodzaju serwisy samochodowe, które chcą tylko jak najwięcej zarobić na kliencie. Niestety, ale w Polsce wciąż istnieje bardzo dużo takich miejsc, gdzie etyka pracy warsztatu samochodowego stoi na bardzo niskim poziomie.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl