Jak długo trwa naprawa powypadkowa auta?

Jak długo trwa naprawa powypadkowa auta?

Na wypadki komunikacyjne składają się zarówno poważne incydenty, jak i stłuczki oraz otarcia parkingowe. Niestety z różnych względów zdarzają się one bardzo często i powodują powstanie uszkodzeń. Oczywiście w zależności od skali wypadku, uszkodzenia samochodów mogą być albo delikatne, albo bardzo duże. W przypadku tych większych, dalsze poruszanie się autem może być niemożliwe. Stanowi o tym ustawa prawo o ruchu drogowym, gdzie możemy przeczytać, że poruszanie się niesprawnym samochodem powypadkowym jest zabronione. Taki samochód może być bowiem niebezpieczny dla innych użytkowników dróg publicznych. W związku z tym, aby autem powypadkowym bezpiecznie poruszać się po drogach, musimy skorzystać z zakładu blacharsko lakierniczego w Bielsko Białej. Pracownicy takiego warsztatu przywrócą dobry stan techniczny naszego samochodu i po przejściu przeglądu będziemy mogli się nim nadal bezpiecznie poruszać. Ile kosztuje i jak długo trwa naprawa samochodów powypadkowych w Bielsko Białej?

 

Jak długo trwa naprawa powypadkowa auta?Naprawa samochodu po wypadku

Wypadki komunikacyjne zdarzają się w Polsce dość często. Najczęściej ich powodem jest błąd ludzki wynikający ze zmęczenia lub braku odpowiedniego skupienia. Są one również często wynikiem kiepskiego stanu technicznego samochodów oraz ogumienia. Stare opony lub niesprawne hamulce są bardzo niebezpieczne w szczególności w okresie jesienno-zimowym i zdarza się, że prowadzą do stłuczek i wypadków. W przypadku samochodów powypadkowych, policja bardzo często zatrzymuje dowód rejestracyjny. Jest to zrozumiałem zachowanie, ponieważ takim autem nie można się bezpiecznie poruszać po drogach publicznych. Moglibyśmy bowiem stwarzać bezpośrednie niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu. Taki samochód warto więc od razu odholować do dobrego blacharza w Bielsko Białej. Bardzo ważne jest to, aby naprawy powypadkowe w Bielsko Białej wykonywane były przez doświadczonych blacharzy i lakierników, którzy znają się na swojej profesji i wykonują ją zgodnie ze sztuką. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że auto bez problemu przejdzie przegląd techniczny i będziemy mogli się nim legalnie poruszać po drogach w naszym kraju.

Blacharstwo i naprawy powypadkowe w Bielsko Białej to bardzo szeroka oferta, która oferuję przywrócenie bardzo dobrego stanu samochodu po wypadku. Co bardzo istotne, dotyczy to zarówno stłuczek, jak i bardzo poważnych kolizji. W związku z tym, zakres naprawy jest szeroki i obejmuje nie tylko naprawy blacharskie, ale również ingerencję lakierniczą. Wiąże się również bardzo często z wymianą innych elementów, na przykład oświetlenia, szyb, listew dekoracyjnych czy elementów wnętrza. Konieczne jest również przeprowadzenie wszelkich napraw mechanicznych. W zależności od skali problemu, może się to skończyć na małej lub bardzo dużej ingerencji. W przypadku poważnych kolizji zdarza się bowiem, że uszkodzone są elementy zawieszenia, układu chłodzącego, a nawet całe silniki. Dobry warsztat blacharsko lakierniczy w Bielsko Białej musi więc nie tylko doskonale znać się na naprawach karoserii samochodów, ale również na mechanice. Można się oczywiście w takiej sytuacji ratować innymi warsztatami, jednak trzeba pamiętać, że znacznie wydłuży to czas remontu oraz zwiększy jego cenę. 

Bardzo często zdarza się również, że ubezpieczyciel po dużym wypadku orzeka szkodę całkowitą. Wówczas naprawa blacharsko lakiernicza w Bielsko Białej może się okazać nieekonomiczna. W takiej sytuacji otrzymamy odszkodowanie o równowartości średniej ceny samochodu sprzed wypadku. Jeżeli nie będziemy tym zainteresowani, możemy na własną rękę spróbować przywrócenia takiego auta do prawidłowego stanu technicznego i wizualnego. Należy pamiętać jednak, że w wielu sytuacjach wiąże się to z dość dużym kosztem. Jakim?

Ile kosztuje naprawa samochodu po wypadku?

Naprawa samochodu osobowego, który uległ wypadkowi składa się z wielu etapów. Musimy bowiem skorzystać z usług blacharza lakiernika w Bielsko Białej oraz nierzadko innych warsztatów. Konieczny jest również zakup nowych elementów szklanych, plastikowych, oświetleniowych i wyposażenia wnętrza. Jeżeli podczas wypadku uszkodzeniu uległy również zawieszenie, układ kierowniczy czy silnik, wówczas konieczne są również naprawy mechaniczne. W zależności od tego jak szeroka będzie ingerencja mechanika, lakiernika i blacharza w Bielsko Białej, tak wysokiej ceny możemy się spodziewać. Dokładna wycena będzie możliwa dopiero po oględzinach auta przez specjalistów. Ciężko więc z góry określić ile wyniesie cała naprawa.

Ile trwa naprawa powypadkowa auta?

To ile będzie trwała naprawa samochodu osobowego po wypadku zależy od uszkodzeń. Jeżeli uszkodzenia będą małe i do ich usunięcia wystarczy lakiernik w Bielsko Białej, wówczas czas realizacji nie powinien być zbyt długi. Sytuacja wygląda zgoła inaczej, jeżeli mamy do czynienia z szerokimi uszkodzeniami nie tylko lakierniczymi, ale również blacharskimi i mechanicznym. W zależności od dostępu do części zamiennych, taka naprawa może trwa nawet kilka tygodni. Nie warto się jednak spieszyć i poganiać pracowników zakładu blacharsko lakierniczego, ponieważ naprawa przeprowadzona dokładnie i starannie, pozwoli na bezpieczne użytkowanie takiego samochodu jeszcze przez długie lata.