Ile procent bierze lombard

Ile procent bierze lombard

Ile procent bierze lombard, który pojawił się w XV wieku, a jego nazwa pochodzi od jednego miejsca położonego we Włoszech, które nazywa się Lombardią. Pomimo tego, że tego typu biznes istnieje od dawna, zasady działania tej instytucji pozostają niezmienne. Każda organizacja ma główną specjalizację – wydawanie pieniędzy zabezpieczonych wartościowymi przedmiotami. Oczywiście istnieje inna usługa, która pozwala sprzedać określone wartości. W lombardzie można otrzymać pożyczkę pod zastaw takich ruchomości jak: biżuteria, antyki, różne przedmioty gospodarstwa domowego, AGD, RTV, telefony, samochody itd. A także nieruchomości: domy, mieszkania, działki. O pożyczkę w lombardzie mogą się ubiegać wyłącznie osoby, które ukończyły 18 rok życia i posiadają dokument tożsamości.

Jak działa lombard?

Lombardy będą istnieć tak długo, jak długo ludzie będą mieli problemy z pieniędzmi. Dlatego pojawiają się dokładnie tam, gdzie potrzeba szybkich pieniędzy. Lombard udziela pożyczki tylko wtedy, gdy dana osoba zastawia wartościową rzecz. Po upływie określonego w umowie czasu, klient musi odkupić przekazany przedmiot. Jeśli tak się nie stanie, rzecz staje się własnością lombardu. Na jakie oprocentowanie trzeba liczyć zastawiając daną rzecz? Jest to bardzo ważny czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę, ponieważ każdy lombard ma swoją stawkę. Jeśli mówimy o średnim procencie zabezpieczenia w lombardzie, to waha się on od 0,3% dziennie lub więcej. Niektóre lombardy są gotowe świadczyć swoje usługi tylko przy wyższym procencie zabezpieczenia, który może wynosić 0,5%, 0,8% lub więcej. 

Ile procent bierze lombard?

Planując zaciągnięcie pożyczki pod zastaw w lombardzie trzeba wiedzieć, ile procent bierze on w skali danego dnia i w skali całego roku. Maksymalny poziom wysokości oprocentowania w skali roku wynosi 10%. Czy istnieją inne koszty jakie trzeba będzie pokryć biorąc pożyczkę pod zastaw? Tak, należą do nich prowizje, opłaty za przedłużenie czasu pożyczki, ubezpieczenia. Jeśli chodzi o samą prowizję to najczęściej waha się ona w wysokości od 0,3% do 1,5% dziennie w stosunku do wartości udzielonej pożyczki. Warto pamiętać o tym, że im dłuższy okres kredytowania tym procent jest mniejszy.

Ile procent bierze lombardNa jaki okres udzielana jest pożyczka pod zastaw? Najczęściej od 1 do 31 dni, dlatego jest to dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy w krótkim czasie pozyskają środki na wykup zastawionej rzeczy. Każda transakcja podlega indywidualnym negocjacjom i jest przeprowadzana za zgoda obydwu stron a podstawą jest umowa zastawu. Trzeba mieć na uwadze, opłatę dodatkową jaką naliczy lombard, na przykład 10 złotych za dzień za przechowywanie przedmiotu zastawu. Czy to dużo? Czy w banku trzeba będzie zapłacić mniej? Nie każdy może skorzystać z oferty banku, ponieważ potrzebna jest zdolność kredytowa, okres oczekiwania na zaakceptowanie jest dużo dłuższy.

Lombard udziela pożyczkę pod zastaw od ręki i poza dokumentem tożsamości nie trzeba dostarczać innych dokumentów i zaświadczeń. Na podstawie oceny przedmiotu zostanie wskazana kwota, na którą można liczyć. Po wyrażeniu przez klienta zgody na zawarcie transakcji zostanie sporządzona umowa. Ważne! Oprocentowanie w lombardzie zależy od kwoty oferowanej za przedmiot, okresu na jaki pieniądze są pożyczane.

Jak zdobyć więcej pieniędzy w lombardzie?

Aby otrzymać wysoką ocenę w lombardzie za złoty lub srebrny przedmiot, wskazane jest dokładne oczyszczenie go z brudu. W przypadku tych produktów zawsze obowiązuje zniżka na zabrudzenia, dzięki czemu można otrzymać mniej pieniędzy niż zakładano. Dotyczy to również innych przedmiotów zastawu.

Dlaczego warto zastawiać rzeczy w lombardzie?

Telefony komórkowe, elektronarzędzia, wszelkiego rodzaju gadżety są ważną częścią współczesnego życia. Wygodne, niezawodne i trwałe, ulegają dezaktualizacji. Ludzie wymieniają przestarzałe urządzenia, kupują wygodniejsze, często nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że stare gadżety mogą zrekompensować część kosztów nowego lub stanowić zabezpieczenie pożyczki.

W lombardzie można bez problemu zastawić swój telefon, ponieważ znajduje się tam ekspert, który potrafi wycenić jego wartość. Elektronika popularnych marek ma stabilny popyt, wartość na rynku sprzętu używanego i jest wysoko ceniona. Telefon lub sprzęt AGD można drogo zastawić, jeśli posiada się dokumenty, instrukcje, opakowanie i urządzenie jest w idealnym stanie technicznym. Jeśli ślady użytkowania są wyraźnie widoczne, kwota pożyczki pod zastaw może być nieco niższa.

Oceny zegarków i biżuterii antycznej dokonuje się na podstawie unikalności przedmiotu, jego wartości artystycznej, osobistej pracy mistrza, stopnia zachowania oraz szeregu innych wskaźników. Kategorie przedmiotów można definiować według cech, takich jak wartość, wyjątkowość i wiek. Lombard niektóre antyki może sprzedać kolekcjonerom za bardzo przyzwoite pieniądze. Dzisiaj kolekcjonerów szczególnie interesuje możliwość zakupu zabytkowych zegarków, monet i biżuterii. Inne antyki również mogą ich zainteresować. Za duże pieniądze można sprzedawać medale i ordery, inne nagrody z minionych epok.