Ile kosztuje prywatny ortopeda?

Ile kosztuje prywatny ortopeda?

Ile kosztuje prywatny ortopeda? Lekarz ortopeda z https://ortho-expert.pl/ortopeda-szczecin-5/ specjalizuje się w diagnozowaniu, a także leczeniu wszelkich chorób układu kostnego. Warto tu uściślić, że chodzi przede wszystkim o kości ale nie tylko. Ortopeda zajmuje się również problemami ze stawami i szeroko pojętym układem chrzęstnym.

Do lekarza tej specjalizacji trzeba się skierować w przypadku złamań czy pęknięć kości, chorób układu kostnego i dolegliwości bólowych związanych z układem kostno-stawowym. Wielu ortopedów przyjmuje w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego, jednak z uwagi na terminy przyjęć i jakość leczenia, gro pacjentów co najmniej rozważa wizytę w prywatnym gabinecie ortopedycznym. Jest to jak najbardziej dobry krok, jednak leczenie w gabinecie prywatnym wiąże się z kosztami. Ile kosztuje dobry ortopeda? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość skomplikowana, bowiem wszystko zależy od rodzaju wizyty, schorzenia i tego, co będzie się działo na wizycie.

Pierwsza wizyta

Ile kosztuje prywatny ortopeda?Pierwsza wizyta często jest dużo droższa od kolejnych. Ortopeda skupia się na niej, na postawieniu prawidłowej diagnozy. Musi pacjentowi poświęcić odpowiednią ilość czasu, zbadać pacjenta i przeanalizować dokumentację lekarską, jeśli pacjent ją dostarczył. W wielu przypadkach konieczne jest wykonanie dodatkowych badań, które mogą podnieść cenę wizyty. Najczęściej jest to badanie USG określonej części ciała lub prześwietlenie. Prześwietlenie najczęściej wykonuje się w przypadku podejrzenia złamania lub pęknięcia kości leczenie tylko. Ze zdjęcia rentgenowskiego można wyczytać dużo więcej – między innymi problemy ze stawami i podobne schorzenia.  Koszt pierwszej wizyty u ortopedy rzadko jest mniejszy niż 150 złotych. Jeśli konieczne jest wykonanie USG lub prześwietlenia, koszt może być powiększony o cenę wykonania takiego badania. USG to z reguły koszt około 150 złotych, zdjęcie rentgenowskie wiąże się z dużo niższymi kosztami.

Może też być tak, że ortopeda skieruje pacjenta na dodatkowe badania poza gabinetem, w którym przyjmuje. Oczywiście – pomimo skierowania od prywatnego ortopedy – pacjent będzie musiał za te badania zapłacić. W niektórych przypadkach istnieje możliwość ominięcia tej płatności. Wystarczy poprosić swojego lekarza rodzinnego o wypisanie takich samych skierowań. Warto jednak mieć świadomość, że lekarz rodzinny może nie widzieć do tego wskazań. Co więcej, wielu skierowań, ze względu na brak specjalizacji, po prostu nie wolno mu wypisywać.

Wizyty związane z zabiegami

lekarz ortopeda SzczecinNajdroższe są oczywiście wizyty, na których lekarz ortopeda będzie wykonywał zabiegi ortopedyczne. Drobne wiążą się z koniecznością dopłaty kilkuset złotych, ale i często z koniecznością kolejnych i płatnych wizyt kontrolnych. Poważniejsze, takie jak artroskopia, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Warto tez wiedzieć, że artroskopia łąkotki może wiązać się z koniecznością pobytu w szpitalu. Nierzadko ortopedzi po prostu kierują do szpitala, w którym pracują i wtedy koszty zabiegu i pobytu w szpitalu finansowane są z ubezpieczenia, nie jest to jednak generalna zasada. Niejedna klinika ortopedyczna ma choć kilka miejsc szpitalnych. Taki pobyt również wiąże się z odpłatnością, a koszt pobytu może sięgać nawet ponad 100 złotych za dobę.

Jednym z najdroższych i najtrudniejszych zabiegów jest alloplastyka stawu biodrowego https://ortho-expert.pl/oferta/alloplastyka/. Tu trzeba liczyć się z kosztami znacznie przekraczającymi piętnaście tysięcy złotych, a nawet dwukrotnie większymi. Alloplastyka stawu kolanowego jest nieco tańsza, koszty zaczynają się od pięciu tysięcy złotych, jednak w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu i danej kliniki ortopedycznej, mogą być dużo większe i przekraczać dziesięć tysięcy złotych. Podobnie jak przy artroskopii, trzeba też się liczyć z kosztami pobytu w szpitalu, nie jest to jednak generalna zasada. Przy alloplastyce stawu biodrowego pobyt w szpitalu jest czymś oczywistym, dlatego nierzadko jest wliczany w cenę tego kosztownego zabiegu.

Wizyty kontrolne

Najtańsze wizyty u ortopedy to wizyty kontrolne. Jeśli jednak jest konieczność wykonania dodatkowych badań, cena takich wizyt również nie musi być bardzo mała. Jeśli jednak wizyta kontrolna polega tylko na szybkim badaniu i sprawdzeniu czy na pewno leczenie przebiega prawidłowo, ewentualnie na wypisaniu recept, koszty rzadko przekraczają sto złotych. Warto jednak mieć świadomość, że czasami takich wizyt może być co najmniej kilka. Wiele zależy od schorzenia i postępów w leczeniu. Nie bez znaczenia jest także to, czy są jakieś komplikacje związane z chorobą i leczeniem ortopedycznym czy też ich nie ma.

Warto wiedzieć

Koszt wizyty czy leczenia u ortopedy zależny jest od konkretnego schorzenia, konieczności wykorzystania sprzętu medycznego czy też wykonania określonych zabiegów ale i od cennika u danego ortopedy. Różnice w cenach leczenia u ortopedy mogą być bardzo duże, szczególnie przy zabiegach ortopedycznych, zawsze więc warto porównać oferty kilku ortopedów lub klinik ortopedycznych. Niekiedy warto wręcz pojechać na leczenie do innego miasta, w którym kosztuje ono o wiele mniej. Kryterium ceny nie powinno być jednak jedynym przy wyborze ortopedy. O wiele ważniejsza jest jakość leczenia i podejście do pacjenta. Na to także trzeba zwracać dużą uwagę.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
www.ortho-expert.pl