Co warto wiedzieć o halach namiotowych magazynowych?

Wiele fabryk, producentów oraz firm handlowych korzysta z magazynów w celu przechowywania różnych produktów, surowców i innych rzeczy. Magazyn wcale nie musi być betonowym, solidnym budynkiem, aby spełniał swoje zadania. Ostatnimi czasy coraz częściej możemy słyszeć o specjalnych halach namiotowych, które spełniają funkcje magazynów. Konstrukcje tego rodzaju posiadają wiele zalet i istotnych cech, ze względu na które wielu inwestorów decyduje się na ich postawienie.

Dzisiejsze hale namiotowe magazynowe charakteryzują się cechami konstrukcyjnymi pozwalającymi na ich zróżnicowane, wszechstronne zastosowanie. Mogą one być wykorzystywane nie tylko jako magazyny, ale również jako tymczasowe lub całoroczne obiekty handlowe, produkcyjne, imprezowe, rozrywkowe, sportowe, itp. Współczesne hale magazynowe w wersji namiotowej charakteryzują się również wysokim poziomem trwałości oraz estetyki.


Funkcjonalne i niedrogie konstrukcje namiotowe

Wysokiej jakości hale namiotowe magazynowe są dostępne w przystępnych cenach w porównaniu z murowanymi magazynami. W czasie produkcji takich hal wykorzystywane są niedrogie materiały, które pomimo swojej niskiej ceny zapewniają dużą funkcjonalność oraz wytrzymałość na różne niekorzystne czynniki. Konstrukcja hali namiotowej wykorzystywanej do celów magazynowych i innych zastosowań opiera się na aluminium. Całość jest pokrywana najczęściej plandekami wykonanymi z trwałego materiału PCV. Nowoczesne hale namiotowe magazynowe są konstruowane na bazie certyfikowanych materiałów gwarantujących trwałość oraz bezpieczeństwo.

Klienci firm zajmujących się tworzeniem takich hal mają możliwość składania zamówień indywidualnych obejmujących elementy dopasowane do konkretnych wymagań. Przykładowo na plandece danej hali namiotowej można umieścić logo firmy, do której dana konstrukcja należy. Oprócz tego istnieje możliwość zmiany koloru plandeki czy też zastosowania bram rolowanych albo przesuwnych jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych z napędem elektrycznym. W halach tego typu tworzy się podłogi z tworzyw sztucznych czy też płyt OSB. Dodatkowo istnieje możliwość wykładania podłogi wykładzinami.

Zobacz także:


Oferty firm zajmujących się halami namiotowymi

Na polskim rynku działa wiele dobrych firm, które posiadają w swoich ofertach specjalne hale namiotowe magazynowe. Najlepsi producenci zapewniają swoim klientom hale atestowane posiadające ognioodporną plandekę. Klienci mają do dyspozycji szeroki wybór hal lekkich, które można łatwo montować, demontować i przenosić w inne miejsca. Spełniają one zadania magazynów sezonowych, hal targowych oraz innych miejsc przeznaczonych do użytku krótkotrwałego. Oprócz tego oferty najlepszych firm obejmują ciężkie hale namiotowe magazynowe, które są przeznaczone do użytku całorocznego. Takie konstrukcje są odporne na zmienne warunki pogodowe, szkodliwe działanie deszczu, wiatru, śniegu czy też rosnących i spadających temperatur.


Szybki i łatwy montaż hal namiotowych

Bardzo ważną zaletą, ze względu na którą wielu inwestorów decyduje się na hale namiotowe magazynowe jest fakt, że konstrukcje takie można postawić w praktycznie każdych warunkach terenowych, a czas montażu takiej hali nie jest długi. Oczywiście czas trwania prac montażowych zależy od wielu czynników, takich jak wielkość hali, wykorzystane poszycie oraz stosowane wyposażenie dodatkowe. Zazwyczaj hale takie są konstruowane w ciągu kilku godzin lub kilku dni. Inwestor nie musi więc długo czekać na swój magazyn. Sam proces wykonania hali składa się najczęściej z kilku etapów:

 1. Wykonanie projektu hali zgodnego z wytycznymi podanymi przez zamawiającego.
 2. Załatwianie wszelkich spraw formalnych związanych z realizacją inwestycji z zakresu postawienia hali namiotowej.
 3. Zamówienie lub wyprodukowanie elementów, z których hala zostanie wykonana. Wiele firm posiada własne, nowoczesne zakłady produkcyjne, więc na elementy konstrukcyjne nie trzeba długo czekać.
 4. Montaż hali w miejscu wskazanym przez klienta.


Najważniejsze zalety hal namiotowych magazynowych

Współczesne hale namiotowe magazynowe posiadają wiele atutów, ze względu na które cieszą się ogromną popularnością. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze zalety:

 • hale mogą być gotowe do użytku nawet po kilku tygodniach od złożenia zamówienia w profesjonalnej firmie zajmującej się produkcją i montażem takich konstrukcji,
 • mniejsze hale są montowane w ciągu zaledwie kilku godzin,
 • dzięki modułowej konstrukcji ułatwione są ewentualne naprawy hali oraz obniżone są koszty jej użytkowania,
 • dzięki łatwemu montażowi i demontażowi, hale takie można łatwo i bezproblemowo przenosić w inne miejsca,
 • hale takie są wykonane z najlepszych materiałów spełniających rygorystyczne normy jakościowe oraz posiadających kilkuletnią gwarancję,
 • w razie konieczności istnieje możliwość powiększania hal namiotowych magazynowych,
 • konstrukcje nie posiadają podpór wewnętrznych, więc powierzchnia użytkowa jest bardzo duża,
 • każdy klient ma możliwość zamówienia hali zaprojektowanej i wykonanej zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami,
 • koszty utrzymania takich hal są bardzo niskie.