Brak okien w pomieszczeniach

Brak okien w pomieszczeniach

Brak okien w pomieszczeniach – musiałeś być w centrum handlowym lub nawet w kasynie więcej niż raz. Oczywiście pomijając pytanie, po co jeździmy w te miejsca, skupmy się na tym, co je łączy. Konkretnie chodzi mi o brak okien. Chociaż możemy żartować, że szpitale psychiatryczne nie mają klamek, w rzeczywistości centra handlowe nie mają okien, jak kasyna czy duże sklepy, i tu pojawia się pytanie, dlaczego to działa. Może po prostu nie opłaca się tam instalować okna, a może po prostu nie jest to możliwe.

Zapraszam do przeczytania i dowiedzenia się, jak wielkie korporacje manipulują tobą, kiedy robisz zakupy lub gdy przebywasz w dużych kasynach. Idąc ulicą czy siedząc w domu, nawet przed komputerem, mamy kontakt ze światem zewnętrznym, otaczającym nas światem, wystarczy rozejrzeć się i zobaczyć drzewa, ptaki czy samochody jadące po drodze. Kiedy człowiek funkcjonuje w takiej rutynie, wpada w cykl dnia i nocy, a za sprawą melatoniny czuje się zmęczony, gdy robi się ciemno. Kiedy jest ciemno, nasze ciała produkują więcej, dlatego chce nam się spać.

Zauważ, że nawet w ciągu dnia, kiedy zamkniesz oczy i otoczysz się ciemnością, po chwili poczujesz senność, tak działa melatonina, tak działa nasz organizm i jest to zdrowe i naturalne. My, ludzie, jesteśmy stworzeniami cyklicznymi, a nasze ciała kochają systemy. Zdrowy sen, który powinien trwać od sześciu do ośmiu godzin w zależności od wieku, pomaga w odmłodzeniu i jasności umysłu. Im bardziej jesteśmy przebudzeni, tym mniej jesteśmy ludźmi. Na przykład po kilku dniach bez snu możemy doświadczyć halucynacji, a nawet depersonalizacji. O ile mi wiadomo, aktualny rekord niewyspania wynosi 11 dni, a chłopiec, który to zrobił, żyje i ma się dobrze, choć w wywiadach i wieloletnich badaniach radzi, aby nikt nie próbował bić jego rekordu. Po czterech dniach halucynacji, źle byłoby myśleć o tym, przez co chłopiec przechodził jedenaście dni później. O dziwo, po tych kilku dniach przerwał eksperyment i po prostu zasnął. Dwa spania przywróciły go do normy. Warto wspomnieć, że za pierwszym razem przespał czternaście godzin, a za drugim jedenaście. Potem zaczął normalnie funkcjonować, a lata badań nie wykazały żadnych skutków ubocznych tego cyklu dobowego i zaburzeń snu.

Brak okien w pomieszczeniach
Brak okien w pomieszczeniach

Co to ma wspólnego z galeriami i kasynami? Cóż, według zagranicznych badań, kiedy idziemy na zakupy i przekraczamy próg galerii, nie mamy kontaktu ze światem i nie widzimy, że jest ciemno, więc zapominamy o czasie, więc zostajemy w go na dłużej, czasami zapominamy o bardzo ważnych rzeczach, bo w ogóle nie odczuwamy upływu czasu. Ludzie, którzy o tym nie wiedzą, a ja odbyłem kilka takich rozmów, są szokujące i cóż, jedna dziewczyna postanowiła to sprawdzić. Tydzień później zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​​tak, miałam rację, właściwie tak, chociaż patrząc na zegarek nie odniosła takiego wrażenia, ale na eksperyment zabrała koleżankę i nie powiedziała, że ​​to dla niej. , kiedy byli razem w sklepie, zupełnie zapomniała, która jest godzina i nie potrafiła dokładnie powiedzieć, ile czasu spędzili na zakupach. Podobnie kasyna nie instalują okien tylko dlatego, że ludzie, którzy przychodzą grać na automatach lub w karty, tracą poczucie czasu, zostają dłużej i wydają coraz więcej pieniędzy. Poważnie, wielkie korporacje prawdopodobnie manipulują nami tylko po to, by zarabiać pieniądze, ponieważ z pewnością nie służy to naszemu zdrowiu.

Mówiąc o manipulacji, chcę też zaznaczyć, że brak okien to jedno. Faktem jest, że czasami okno jest instalowane gdzieś w suficie. Czasami są nawet dwa duże okna na uboczu, ale pamiętaj, że w tych miejscach też nie ma zbyt wielu zegarków. Jasne, zdarzają się i nie mówię nie, ale są dość rzadkie. I nic w tym dziwnego, bo podobnie jak okno, tak i patrzenie na zegar wpływa na nasze postrzeganie upływu czasu, a widok tarczy już zapala światełko w naszych umysłach, przypominając, że istnieje coś takiego jak czas. dlaczego Większość ludzi podczas zakupów lub gry w kasynie zapomina o telefonach, zegarkach, ważnych spotkaniach, a wychodząc z centrum handlowego można usłyszeć, jak rozmawiają o tym, że ich matka jest ciemna. Manipulowanie ludźmi przez tak wielką korporację jest bardzo niepokojące, ale coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego niezgody i jest ostrożnych. Osobiście, kiedy idę na zakupy, ustawiam przypomnienie w telefonie lub idę do sklepu tylko po rzeczy z mojej listy zakupów. To mądrzejsze i tańsze, ale i tak byłbym ofiarą manipulacji. Niestety brak okien to nie jedyna forma manipulacji ludźmi, ale o tym opowiem w innym poście. Dziękujemy za poświęcenie czasu na śledzenie tego artykułu i pamiętaj, że czas zawsze mija i nie można go odzyskać.