Biuro rachunkowe – pomoc w założeniu  działalności gospodarczej

Biuro rachunkowe – pomoc w założeniu  działalności gospodarczej

Biuro rachunkowe – pomoc w założeniu  działalności gospodarczej: planowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej trwa kilka miesięcy. Przyszły przedsiębiorca zastanawia się nie tylko nad profilem działalności, miejscem, pracownikami, promocją, ale także nad kwestiami finansowymi – nad prowadzeniem księgowości i rozliczeniami ze skarbówką, ZUS-em, klientami i dostawcami. Formalności przy założeniu działalności gospodarczej również jest bardzo dużo. Trudną decyzją jest wybranie formy  prawnej firmy. W rozwiązaniu wszystkich dylematów przyszłego przedsiębiorcy może pomóc biuro rachunkowe.

Na dobry początek

Zdezorientowany przyszły przedsiębiorca, który bardzo chce założyć firmę, ale nie wie, od czego zacząć, znajdzie sprzymierzeńca w biurze rachunkowym. Zatrudnieni tam specjaliści doradzą we wszystkich kwestiach związanych z zakładaniem działalności, wskażą najlepszą opcję prowadzenia księgowości, a nawet załatwią większość formalności. Skorzystanie z usług biura rachunkowego to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które po raz pierwszy zakładają firmę, mają wielkie plany, marzenia, ale brakuje im doświadczenia w biznesie. Biuro może pomóc w rejestracji nowego podmiotu gospodarczego drogą online.

Biuro rachunkowe – pomoc w założeniu  działalności gospodarczej
Biuro rachunkowe – pomoc w założeniu  działalności gospodarczej

Pracownicy biura rachunkowego pomogą wypełnić wszystkie rubryki zgłoszenia i doradzą formę prawną prowadzenia działalności gospodarczej. Już na etapie rejestracji młody przedsiębiorca ma do podjęcia  bardzo ważną decyzję, która wpłynie na jego zyski i funkcjonowanie wymarzonej  firmy – musi wybrać sposób odprowadzania podatku dochodowego. Aby wybrać najwłaściwszy sposób opodatkowania, musi znać wszystkie warianty rozliczeń z fiskusem.

Biuro rachunkowe to idealne miejsce, aby zdobyć taką wiedzę, poradzić się specjalistów. W końcu pracujący tam ludzie codziennie rozliczają podatki i inne opłaty należne skarbówce. Lepiej skorzystać z ich doświadczenia niż szukać informacji w internecie, czy w podręcznikach do rachunkowości dla studentów. Decyzji o formie opodatkowania nie należy podejmować pochopnie. Doświadczeni przedsiębiorcy radzą nowicjuszom, aby skonsultować ten problem z księgową/księgowym lub biurem rachunkowym.

Podstawowe informacje o rejestracji firmy

usługi księgowe w Szczecinie
usługi księgowe w Szczecinie

Nowa firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) na podstawie formularza, który można złożyć online lub w Urzędzie Gminy/Miasta. W formularzu trzeba podać kod działalności zgodny z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD). Można  podać maksymalnie 9 kodów.  Biuro rachunkowe pomaga w wyborze właściwych kodów.

Zgłoszenie do CEIDG jest jednocześnie wnioskiem do ZUS-u i Głównego Urzędu Statystycznego o nadanie numeru REGON oraz wnioskiem do Urzędu Skarbowego.  We wniosku trzeba także wskazać numer konta bankowego firmy. Część banków umożliwia zakładanie rachunku firmowego przed założeniem firmy, inne nie. W takim przypadku konieczne jest złożenie korekty formularza do CEIDG. Najmniejszy błąd przy wypełnianiu tego formularza jest niewybaczalny, ponieważ jest to najważniejszy dokument przy rejestracji nowej firm. Właściciel nowej firmy powinien jak najszybciej wyrobić pieczątkę firmową.

Pierwsze kontakty z ZUS-em i Urzędem Skarbowym

Urząd Skarbowy i ZUS to instytucje, których początkujący przedsiębiorca obawia się najbardziej. Nikt nie chce zaczynać działalności gospodarczej od kłopotów z tymi podmiotami. Pomoc biura rachunkowego w załatwieniu formalności w Urzędzie Skarbowym i  ZUS jest bezcenna. Biuro pomaga wypełnić formularze, co redukuje ryzyko błędu praktycznie do zera. Pracownicy biura wprowadzają przedsiębiorcę w sekrety księgowości właściwej dla rodzaju prowadzonej działalności. 

Dalsza współpraca z biurem

Po przejściu przez sito formalności związanych z założeniem firmy przychodzi czas wejścia na rynek i codziennej pracy nad rozwojem przedsiębiorstwa. Jeżeli współpraca przy zakładaniu firmy zadowala obie strony, to jest to dobry prognostyk do zlecania kolejnych usług. Biuro rachunkowe może prowadzić całą księgowość firmy oraz sprawy pracownicze: umowy, rozliczanie czasu pracy, urlopu, wynagrodzeń, ubezpieczenia. Biuro rachunkowe to miejsce, które oferuje usługi z zakresu księgowości, podatków, rozliczeń z pracownikami, czyli całą skomplikowaną obsługę księgowo-płacową.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Stacjonarne i internetowe biuro rachunkowe

Przedsiębiorca ma do wyboru usługi stacjonarnego biura rachunkowego i może wybrać specjalistów oferujących usługi księgowej w miejscu prowadzenia firmy lub zdecydować się na skorzystanie z oferty internetowego biura rachunkowego, które udostępnia firmom swój serwer i narzędzia umożliwiające bezproblemową współpracę. Korzystając z udostępnionego serwera, przedsiębiorca ma stały wgląd w dokumentację, rozliczenia i prognozy.

Biuro rachunkowe to nieocenione wsparcie przy zakładaniu działalności gospodarczej. Daje pewność, że dokumenty będą wypełnione poprawnie i nie będzie konieczności składania poprawek. Coraz więcej nowych i mniejszych firm korzysta z usług biura rachunkowego, ponieważ jest to wygodny sposób prowadzenia księgowości.